Justin Timberlake to jeden z najlepszych przedsiębiorców-celebrytów

Justin Timberlake
Justin Timberlake / Fot. Justintimberlake.com
Justin Timberlake wypracował swoje bogactwo nie tylko dzięki muzycznej karierze. Zawdzięcza je także inwestycjom biznesowym.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pod koniec 2020 r. Justin Timberlake był "wyceniany" na 250 mln dol. Była to jego wartość netto, jako celebryty. Ogromną część swojego bogactwa Timberlake przypisuje bardzo udanej karierze muzycznej. Sprzedał już ponad 32 mln albumów i 56 mln utworów. Bardzo dużo zarobił na koncertach i różnych show, ale też na filmach. 

Justin Timberlake to również producent muzyczny, znany ze swojej wytwórni Tennman Records, jak również producent telewizyjny - jest m.in. producentem wykonawczym Sping the Wheel, teleturnieju emitowanego na amerykańskiej antenie Fox. 

Justin Timberlake: moda, alkohol i nieruchomości

W 2005 r. Justin Timberlake zaprezentował linię odzieży William Rast. Było to wspólne przedsięwzięcie między nim a przyjacielem z dziecinstwa Juanem Ayalą. Niektóre ubrania, które oferował William Rast, to kurtki sztruksowe, koszulki polo, dżinsy i kaszmirowe swetry. W tym samym roku linia odzieży William Rast zdobyła prestiżową nagrodę Lord & Taylor’s Fashion Oracle Award podczas gali Night of The Stars, organizowanej przez Fashion Group International.

W 2018 roku Timberlake nawiązał współpracę z Levi Strauss & Co., aby wydać wspólną kolekcję odzieży znaną jako Fresh Leaves. 

Oprócz tego Justin Timberlake bardzo stawia na nieruchomości. W 2017 r. kupił dwupoziomowy penthouse o powierzchni 500 m2 w Tribecca za ponad 20 mln dol. Ma też posiadłość w Hollywood Hills za 8,3 mln dol. oraz w Nashville - za 4 mln dol. Niektóre z nich wynajmuje, inne zamierza sprzedać, gdy ceny wzrosną. 

Ponadto Timberlake inwestuje w pola golfowe. Np. w 2007 r. nabył Mirimichi Golf Course i wydał na samą renowację 16 mln dol. Z kolei w 2017 r., razem z Tigerem Woodsem, nabył udziały w Hurricane Junior Golf Tour. Gdyby tego było mało, wraz z żoną ma też mniejszościowe udziały w klubie NBA - Memphis Grizzlies. 

Profil Timberlake'a (@justintimberlake) na Instagramie śledzi niemal 60 mln ludzi

Kolejne przedsięwzięcie Justina Timberlake'a to tequila Squza 901, do kupienia również w Polsce. Jak przyznał w wywiadzie dla Wall Street Journal w 2014 r.: "Wierzę w ten biznes, bo sam go stworzyłem". 

Timberlake stawia na "sprawdzone biznesy"

W przeciwienśtwie do niektórych celebrytów Justin Timberlake stawia raczej na tzw. sprawdzone biznesy. To właśnie odzież, alkohol czy nieruchomości. Nieszczególnie interesują go startupy technologiczne, sztuczna inteligencja, czy bitcoin. Jeśli więc mielibyśmy szukać tutaj inspiracji, wnioski są proste: stawiaj na to, co już dawno zweryfikował rynek i wiesz, że nie straci zainteresowania klientów. 

Sprawdź też poprzedni tekst na temat przedsiębiorczego zacięcia celebrytów. Ostatnio pisaliśmy o Gal Gadot, znanej m.in. z filmu Wonder Woman 1984.

POLECAMY