Hronowski: "Podczas pandemii branża muzyczna była mocno zintegrowana. Dzięki temu przetrwaliśmy"

Soundrive Festival
Soundrive Festival, źródło: soundrivefestival.com
W tym roku obostrzenia pandemiczne nie będą obowiązywać, więc jedynym wyzwaniem, z jakim się mierzymy to kryzys ekonomiczny - mówi Arkadiusz Hronowski, twórca festiwalu muzyki niezależnej Soundrive Festival.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Czym zaskoczy nas tegoroczna edycja Soundrive Festival?

Tegoroczna edycja będzie kontynuacją zeszłorocznych zmian, czyli 5 dni, 4 sceny i 100 polskich wykonawców sceny alternatywnej. Największym zaskoczeniem zeszłorocznej edycji była różnorodna publiczność, która doświadczyła wielu gatunków muzycznych oraz mogła się wspólnie integrować. Na podobną atmosferę liczymy i w tym roku.

Z jakimi wyzwaniami wiąże się organizacja tak dużych imprez w pandemii? Na jakie zmiany muszą przygotować się wieloletni bywalcy waszej imprezy?

W tym roku obostrzenia pandemiczne nie będą obowiązywać, więc jedynym wyzwaniem, z jakim się mierzymy to kryzys ekonomiczny.

Rosnąca inflacja stała się zjawiskiem, w kontekście którego dyskutuje się o niemal każdej branży. Czy należy spodziewać się sporych podwyżek cen na terenie festiwalu w porównaniu do ubiegłych lat?

Ceny rosną wszędzie i nikt nie uniknie podwyżek. Jedyne czego nie podwyższamy to cen biletów, ale już ceny napojów i jedzenia ulegną podwyżce. Z pewnością wzrosną koszty organizacji festiwalu, co przyczyni się do zdecydowanego zmniejszenia ewentualnych zysków.

Czy waszym zdaniem zmiany w podejściu do organizacji imprez masowych, jakie zdeterminowała pandemia są już nieodwracalne, czy jeszcze wrócimy do „festiwalego życia" sprzed pandemii?

Tak jak mówiłem wcześniej wcześniej, życie festiwalowe wraca do tego sprzed pandemii. Nie będzie żadnych obostrzeń ani podziałów podczas tego lata. Co będzie dalej, tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, gdyż do gry weszły kryzys ekonomiczny i wojna, co może okazać się jeszcze gorsze w skutkach niż pandemia.

Czy branża eventowo-muzyczna może już mówić o odbiciu po wielu miesiącach lockdownu i pandemii?

Branża muzyczna w Polsce dzięki temu, że była mocno zintegrowana podczas pandemii przetrwała. Już dziś widać mocne odbicie, ale wciąż nie wiemy na ile kryzys ekonomiczny może wpłynąć na naszą kondycję w najbliższych miesiącach. Ten kryzys trzeba traktować bardziej poważnie niż pandemię, gdyż na jakiekolwiek wsparcie rządu liczyć już nie możemy. Musimy ostrożniej kalkulować nasze plany.

Soundrive Festival odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia w Gdańsku.

Wkrótce na łamach My Company Polska ukaże się obszerny materiał poświęcony sytuacji w branży muzyczno-eventowej. Opiszemy również najciekawsze imprezy, które odbędą się latem w naszym kraju.

Festiwale w Polsce - wywiady

Artur Rojek o OFF Festival

Piotr Orlicz-Rabiega o Audioriver Festival

Marek Szymański o Jarocin Festiwal

ZOBACZ RÓWNIEŻ