FlixBus i Uber wracają do Kijowa. Zmienią swoją ofertę

Kijów
Kijów od rana targany jest eksplozjami, fot. Shutterstock
Dwie firmy zajmujące się przewozem osób: FlixBus i Uber wznawiają funkcjonowanie w Kijowie. Firmy transportowe wspierają Ukraińców w powrocie do normalności po odparciu rosyjskiego oblężenia miasta – informuje Rzeczpospolita.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rosyjskie siły militarne skupiają się na wschodniej Ukrainie. To oznacza, że wcześniej oblężony Kijów, staje się bezpieczniejszy. Dowodem na to są m.in. decyzje firm transportowych o powrocie na rynek wschodniego sąsiada Polski.

Uber pomaga Ukraińcom

Uber nie tylko przywraca możliwość przejazdów, ale zadeklarował, że zrezygnuje z pobierania opłaty serwisowej. Dzięki temu kierowcy zarobią więcej za przejazdy. To ważny gest wobec trudnej sytuacji wielu mieszkańców Kijowa, którzy stracili możliwość zarobkowania. Dodatkowo firma przekazała 10 tys. kodów na bezpłatne przejazdy dla pracowników miasta oraz wskazanych przez nie służb – tę informację przekazała mediom Anabel Diaz, dyrektorka regionalna Ubera, cytowana przez Rzeczpospolitą.

Nowe połączenie od FlixBusa

FlixBus także uruchamia połączenia między ukraińskimi miastami. Jak czytamy w oświadczeniu przewoźnika: FlixBus wznawia połączenia zawieszone na początku marca.  pasażerowie pojadą do takich miast jak m.in. Humania, Równe, Winnica, Tarnopol czy Żytomierz.

FlixBus zapewnia obecnie połączenia między Kijowem, Warszawą i Pragą, a od 28 kwietnia także z Budapesztem. Nowa trasa zostanie uruchomiona ze względu na potrzeby mieszkańców miasta. Połączenie z trzecią europejską stolicą jest dobrym sygnałem co do poprawiającej się sytuacji w Kijowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY