Szef Ubera: nasza aplikacja będzie akceptować kryptowaluty

Uber zacznie akceptować Bitcoina / Fot. Paul Hanao
Uber zacznie akceptować Bitcoina / Fot. Paul Hanaoka, Unsplash.com
Uber Technologies Inc. pewnego dnia zacznie akceptować Bitcoina jako opcję płatności w swojej aplikacji - przyznał dyrektor generalny Dara Khosrowshahi.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dara Khosrowshahi, dyrektor gneralny Ubera, przyznał że Uber zacznie akceptować kryptowaluty. Nie powiedział jednak, kiedy to się stanie - zdradził jedynie, że "w pewnym momencie, w przyszłości". Kiedy dziennikarze Bloomberga starali się poznać konkrety, Khosrowshahi odpowiedział jedynie, że "obecnie to nie jest właściwa pora". 

Sprawdź: MBTI

Khosrowshahi podał, że problemem są obecnie prowizje pobierane przez giełdy i dostawców, które wiąża się potem z wysokimi opłatami transakcyjnymi. Ponadto Bitcoin ma ciągle relatywnie słaby PR i jest postrzegany jako aktywo, które znacznie przyczynia się do pogarszania środowiska. 

Tutaj można polemizować, zwłaszcza gdy porównamy "wydobycie" Bitcoina do wydobycia złota i tego, ile prądu zużywają banki, niemniej na razie wiele osób ciągle postrzega kopanie Bitcoina jako coś szkodliwego. Korporacej z kolei podążąją zgodnie z trendami "zero emisji" i przez to nie chcą wiązać się z Bitcoinem. To główne powody, dla których Uber nie wprowadzil jeszcze tej technologii. 

"Cały czas prowadzimy jednak rozmowy" - zdradził Khosrowshahi. "Ponieważ mechanizm wymiany w krypto staje się tańszy i bardziej przyjazny dla środowiska, nieco bardziej skłaniamy się już do kryptowalut". 

Inspiracje: Carrie-Anne Moss

Niewykluczone, że obsługa płatności w Bitcoinach pojawi się jeszcze w tym roku. Inne duże firmy też podobno rozważają dodanie tego typu metody płatności.

Ostatnio z kolei Intel zapowiedział, że wprowadzi energooszczędne chipy, które będą mogły zostać wykorzystane w koparkach do Bitcoina. 

POLECAMY