Eobuwie zmienia nazwę. Firma chce postawić na ekspansję zagraniczną

Sklep eobuwie.pl
Sklep eobuwie.pl, fot. mat. prasowe
Eobuwie.pl to nazwa zbyt trudna do wymówienia dla obcokrajowców - uważa zarząd firmy. Stąd zmiana nazwy jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek e-commerce w obszarze modowym.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Według planów, od lutego 2022 roku formalnie spółka będzie funkcjonować jako Modivo. Decyzja ta wiąże się z planowanym debiutem giełdowym oraz dalszym rozwojem na rynkach zagranicznych. Domena polskiego sklepu internetowego eobuwie.pl, jak i pozostałych platform na rynkach zagranicznych pozostaną bez zmian.

Decyzję o zmianie nazwy spółki podjęło nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy podczas posiedzenia 22 grudnia br.

– Zgodnie z prezentowanymi wcześniej planami, spółka w swojej perspektywie ma debiut giełdowy. To niezwykle ważne wydarzenie w kontekście rozwoju biznesu i ekspansji na arenie międzynarodowej. Realizację tych ambitnych celów wspierać będzie chwytliwa i łatwa do wypowiedzenia w każdym kraju nazwa. Zdecydowaliśmy się na Modivo, ponieważ wspiera ona nasz przekaz. Spółka ma ogromny potencjał wzrostu w strategicznym dla nas obszarze fashiontech – mówi Damian Zapłata, prezes zarządu eobuwie.pl.

Modivo to nazwa znana klientom modowego e-commerce. Pod tym szyldem eobuwie.pl sprzedaje odzież w 13 europejskich krajach. – Dziś oba nasze brandy eobuwie.pl i Modivo pełnią istotną rolę na modowym rynku e-commerce w Europie. Chcemy tę pozycję umacniać nie tylko dzięki atrakcyjnej ofercie, ale także poprzez szybką dostawę i obsługę klientów na najwyższym poziomie – dodaje Damian Zapłata.

Jak wyjaśnia spółka bardziej uniwersalna nazwa, to również zmiana o charakterze praktycznym. Po zakończeniu procesu zmiany będzie wykorzystywana w relacjach z branżą i partnerami zagranicznymi. Natomiast klienci nadal będą robić zakupy na wybranych platformach eobuwie.pl i Modivo. 

W związku z podjętą decyzją spółka rozpoczyna proces legislacyjny w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze. Nowa nazwa formalnie obowiązywać ma od lutego 2022 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY