Były prezes BRE Ubezpieczenia inwestuje w startup simpl.rent [TYLKO U NAS]

Były prezes BRE Ubezpieczenia inwestuje w startup simpl.rent [TYLKO U NAS]
simpl.rent zyskuje doświadczonego inwestora. Paweł Zylm - dawniej prezes BRE Ubezpieczenia - wesprze polsko-brytyjski startup w rozwoju produktów bankowych i ubezpieczeniowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

simpl.rent wprowadził na rynek wynajmu mieszkań nowy standard w postaci Certyfikatu Najemcy. Za pomocą platformy online właściciel lub zarządca mieszkania na wynajem może sprawdzić wiarygodność finansową potencjalnego najemcy przed podpisaniem umowy. Paweł Zylm dołącza do simpl.rent wnosząc swoje doświadczenie w bankowości oraz ubezpieczeniach. Inwestor został niedawno doceniony przez środowisko start-upowe otrzymując nagrodę Business Angel of the Year 2020 w kategorii Nagroda Ekosystemu.

simpl.rent został założony w 2019 roku, a od 2020 roku platforma do weryfikacji najemców mieszkań online zaczęła swoją działalność komercyjną. Dzięki simpl.rent, który integruje znane rozwiązania jak weryfikacja tożsamości, czy otwarta bankowość, możliwe jest szybkie, bezpieczne i w pełni online sprawdzenie najemcy w trzech obszarach przed podpisaniem umowy. Potwierdzana jest tożsamość, porównywane są miesięczne zarobki w stosunku do ustalonego czynszu oraz sprawdzane są ewentualne zaległości w spłacaniu wcześniejszych zobowiązań. Efektem procesu jest Certyfikat Najemcy, dzięki któremu wynajmujący może podjąć decyzję o podpisaniu umowy z zainteresowanym, jednocześnie nie mając wglądu w wrażliwe dane, jak np. wysokość zarobków.

Więcej o polskich startupach

Następnymi etapami rozwoju simpl.rent jest włączenie w proces weryfikacji możliwości zabezpieczenia finansowego właściciela i najemcy, co mogą zapewnić produkty ubezpieczeniowe, np dodatkowe ubezpieczenie ruchomości najemcy, ubezpieczenie płatności czynszu oraz bankowe, np. mikrokredyt zamiast kaucji.

- Od pierwszego spotkania z zespołem, simpl.rent wydał się świetnym pomysłem. Wprowadzamy wysoki standard na rynek wynajmu mieszkań, dzięki któremu podnosimy wzajemne bezpieczeństwo wynajmujących i najemców. Jednocześnie wprowadzamy nowe technologie do bardzo tradycyjnej branży, przyspieszając jej digitalizację. Z punktu widzenia inwestora ważne jest, że cały pomysł może być rozwijany o różne produkty i będzie dojrzewał w miarę ich dodawania, stając się, na co mamy dużą nadzieję, kompleksową platformą dla wynajmujących i najemców - mówi Paweł Zylm, anioł biznesu, inwestor simpl.rent.

- Doświadczenie Pawła Zylma będzie dla nas nieocenione przy rozwoju simpl.rent, szczególnie o usługi typowo finansowe. Stawiamy na bezpieczny, komfortowy proces weryfikacji, w którym użytkownik sam wybiera w jaki sposób chce zostać sprawdzony w zakresie tożsamości i zarobków. Pozostałe dane dostarczają nam najważniejsze podmioty gromadzące informacje o kredytobiorcach i płatnikach w Polsce. Dbamy bardzo o to żeby nasza aplikacja była intuicyjna i maksymalnie uproszczona – mówi Piotr Pajda, simpl.rent.

Szczegóły finansowe inwestycji pozostają poufne.

Dane dostarczają KRD, ERIF oraz BIG Infomonitor, dzięki któremu simpl.rent ma także dostęp do danych Biura Informacji Kredytowej.

Wywiad z Pawłem Zylmem - o inwestycji, a także rynku mieszkaniowym w Polsce - przeczytacie TUTAJ.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ