Alternatywa na celowniku. Inwestorzy wchodzą w nowe kategorie produktów

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock 9
Inwestorzy coraz chętniej lokują środki w sektory alternatywne – wynika z raportu CBRE “Global Investor Intensions Survey 2019”. Trend dotarł również do Polski, gdzie liderzy rynku dywersyfikację aktywów i inwestycje w alternatywne sektory traktują priory

 

Inwestorzy coraz chętniej lokują środki w sektory alternatywne – wynika z raportu CBRE “Global Investor Intensions Survey 2019”. Trend dotarł również do Polski, gdzie liderzy rynku dywersyfikację aktywów i inwestycje w alternatywne sektory traktują priorytetowo.

Rynek nieruchomości w Polsce, pomimo spowolnienia odczuwalnego na innych rynkach, nadal silnie się rozwija. Zainteresowanie inwestorów nie słabnie, ale widać, że mają oni większą skłonność do minimalizowania ryzyka i dywersyfikacji zasobów. Stąd zwiększone zainteresowanie sektorami alternatywnymi. Z raportu „Global Investor Intensions Survey 2019” wynika, że inwestorzy w regionie EMEA aktywnie lokują kapitał m.in. w sektor mieszkaniowy, mieszkania studenckie czy domy seniora.

- Zmiany organizacyjne w strukturze naszej firmy to pochodna trendów, które dostrzegamy na rynku. W ostatnich latach rozwinęliśmy doradztwo w sektorze mieszkaniowym, czy inwestycjach hotelowych, bo widzieliśmy zarówno globalne, jak i lokalne trendy wzrostowe w tych obszarach. Chcemy oferować naszym klientom jak najbardziej kompleksową ofertę. Już teraz mogą u nas liczyć na doradztwo inwestycyjne nie tylko na rynku mieszkaniowym, ale też w zakresie zakwaterowania dla studentów czy seniorów – mówi Sean Doyle, dyrektor Działu ds. Rynków Kapitałowych CBRE. 

- Biorąc pod uwagę wczesny etap rozwoju inwestycji alternatywnych w Polsce, podjęliśmy decyzję o połączeniu działu Alternatywnego i Gruntów Inwestycyjnych, ze względu na możliwe...

 

Ten artykuł jest dostępny
tylko dla zalogowanych

Zaloguj się Zarejestruj

Kontakt

ZOBACZ RÓWNIEŻ