Gal Gadot to nie tylko aktorka. Ma swoją firmę

Gal Gadot / Fot. Galgadot.com
Gal Gadot / Fot. Galgadot.com
Izraelska aktorka i modelka Gal Gadot odnosi duże sukcesy w branży filmowej, ale nie zawsze tak było. Plus: czy stara się to przekuć w większy biznes, niż tylko kariera aktorki?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W wieku 18 lat Gal Gadot została Miss Izraela, ale ostatecznie nie zdecydowała się na karierę modelki. Zależało jej na wielkim ekranie. Pierwsza rola? Starała się o bycie dziewczyną Bonda w Quantum of Solace, ale wtedy przegrała z Olgą Kurylenko. Mimo to została dostrzeżona i wygrała inny casting - zagrała jako Gisele Harabo w 6. części filmu Szybcy i wściekli

W grudniu 2013 r. do sieci trafiła informacja, że Gadot wcieli się w postać Wonder Woman w filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. O rolę ubiegała się również Olga Kurylenko, jednak tym razem to Gal Gadot była górą. Film zarobił na całym świecie ponad 870 mln dol. i choć zebrał przeciętne opinie, występ Gadot został uznany za "najlepszą rzecz w filmie". Dalej było już o wiele lepiej. W maju 2017 r. odbyła się premiera filmu Wonder Woman. Otrzymał on pozytywne reakcje dziennikarzy, którzy okrzyknęli widowisko najlepszym filmem DC od czasu Mrocznego Rycerza.

Wonder Woman zarobił 821 mln dol. przy budżecie 149 mln dol., stając się pod względem kasowym trzecim filmem w dorobku DC Comics. Niedawno premierę miał z kolei Wonder Woman 1984, który jest kontynuacją Wonder Woman z 2017 r. 

Znane nazwisko i większa wiedza biznesowa sprawiły, że Gal Gadot zarobiła o na nowym Wonder Woman 1984 o wiele więcej. Za najnowszy film zgarnęła 10 mln dol., podczas gdy za pierwszą część dostała podobno tylko 300 tys. dol. 

Gal Gadot ma firmę produkcyjną

Gal Gadot w 2019 r. wraz z mężem Jaronem Varsano założyła firmę produkcyjną o nazwie Pilot Wave. Jest producentką w najnowszym Wonder Women 1984, a także pracuje już nad kolejnymi tytułami, m.in. Cleopatra, Irena Sendler oraz Wonder Woman 3

„Jako producenci chcemy pomóc ożywić historie, które nas zainspirowały” - powiedzieli Gadot i Varsano w wywiadzie dla Deadline. „Pilot Wave stworzy treści promujące perspektywy i doświadczenia wyjątkowych ludzi oraz stworzy wpływowe historie, których celem jest rozpalenie wyobraźni”.

Gal Gadot nie idzie na razie w ślady innych gwiazd, takich jak Ryan Reynolds, który np. nabył udziały w Aviation American Gin oraz w Mint Mobile, a także dołączył do zarządu Match Group, a nawet - w listopadzie ub.r. - wraz z kolegą Robem McElhenneyem przejął klub piłkarski Wrexham AFC.

Potrafiła postawić na siebie

Gadot póki co skupia się tylko na filmie, jednak robi to, o czym wielu z nas zapomina. I tak, aktorka, kiedy staje się producentką, może liczyć na o wiele większe zarobki. Podobnie jak pisarz, który zamiast artykułów wydaje książki i staje się swoim wydawcą, czy też programista, który zamiast realizować zlecenia dla innych, tworzy i sprzedaje własną aplikację lub usługę webową.

Nie trzeba do tego mieć przedsiębiorczego zacięcia, jak również nie są wymagane testy psychologiczne, które potwierdzają nasze zdolności biznesowe. Trzeba jedynie (i aż) umieć liczyć, a potem mieć trochę odwagi, aby przejąć nad czymś kontrolę i postawić na siebie. 

Poza tym Gadot buduje stale swoją markę osobistą. Na Instagramie zgromadziła już niemal 50 mln obserwujących, a na Facebooku ma 10 mln fanów. To daje jej ogromne możliwości - wystarczy, że wprowadzi na rynek jakiś produkt i na pewno znajdzie on wielu klientów. Na razie jednak nie zdradza, czy pracuje nad jakimś przedsięwzięciem tego typu. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ