Reese Witherspoon - od Legalnej blondynki do dojrzałej bizneswoman z majątkiem 200 mln dol.

Reese Witherspoon doskonale wie, jak rozwijać kari
Reese Witherspoon doskonale wie, jak rozwijać karierę / Fot. Depositphotos.com
Drobna cheerleaderka z Nowego Orleanu szybko postanowiła realizować swoje marzenie, by zostać aktorką. Została - i to jedną z najlepiej zarabiających w Hollywood.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Reese Witherspoon to amerykańska aktorka, a w ostatnich latach także producentka i przedsiębiorca z Nowego Orleanu. Jej majątek szacuje się obecnie na ok. 200 mln dolarów i jest dziś jedną z najlepiej zarabiających oraz najbardziej zauważalnych aktorek. 

Witherspoon zaczynała karierę już jako nastolatka i po drodze zdobyła parę nagród, niemniej przełomowa rola pojawiła się dopiero w 2001 r. To wtedy wcieliła się w rolę Elle Woods w "Legalnej blondynce". 

Zobacz: Wirtualna asystentka

Jest córką Mary Elizabeth Witherspoon i Johna Drapera. Uczęszczała do Uniwersytet Stanforda, gdzie była cheerleaderką, ale to nie była kariera dla niej. Pierwszy raz zadebiutowała na ekranie w "Człowiek z księżyca" w 1991 r., a później została obsadzona w filmach "Wildflower" i "Desperate Choices: To Save My Child". Wystąpiła też w niektórych serialach telewizyjnych i filmach takich jak "A Far off Place" i "Fear" u boku Marka Wahlberga.

Początki nie były spektakularne, ale nie były też kiepskie. Bardzo szybko zyskiwała różne wyróżnienia i nieustannie poprawiała swój warsztat. W 2005 r. zagrała w "Walk the Line", gdzie zagrała rolę drugiej żony Johny'ego Casha, June Carter Cash i dała najlepszy występ w swojej karierze. Krytycy pokochali jej występ i zdobyła największe nagrody za film, w tym Oscara dla najlepszej aktorki, BAFTA, nagrody Screen Guilds i Złoty Glob.

W 2014 roku Witherspoon zagrała w filmach "The Good Lie" i "Wild", które zdobyły niemal wszystkie możliwe wyróżnienia, a jej portret kobiety dotkniętej tragediami przyniósł jej nominację do Oscara dla najlepszej aktorki.

Od tego czasu Witherspoon współpracowała z takimi gwiazdami jak Mark Wahlberg, Sofia Vergara i Dakota Fanning.

Reese Witherspoon to również producentka i inwestorka

Obecnie Reese Witherspoon ma dużą wolność w zakresie wyboru ról, jak również możliwości samego tworzenia filmów. Dla przykładu, kiedy Apple rozkręcało swoją platformę Apple TV, Reese zgodziła się wziąć udział w show The Morning Show, wraz z koleżanką Jennifer Aniston. Obie panie kasowały 1,25 mln dol. za odcinek. To jedna z najwyższych kwot, jakie wypłacono aktorowi za jeden odcinek. 

Tylko od sierpnia 2017 do sierpnia 2018 Reese zarobiła 20 mln dolarów z wynagrodzeń filmowych, ale też z bycia producentką oraz udzielaniem się w reklamach. Od sierpnia 2018 do sierpnia 2019 było to już 35 mln dolarów. 

Inspiracje: Albert Einstein

W 2014 r. Reese wydała 12,7 mln dolarów na duży dom w dzielnicy Pacific Palisades w Los Angeles. Zmodernizowała go i sprzedała następnie za 17 mln dol. W 2019 r. kupiła kolejną nieruchomość, tym razem dom na wzgórzach Malibu za 6,25 mln dol. Jest też właścicielką kilku nieruchomości w Nashville w stanie Tennessee i wartej wiele milionów dolarów rezydencji na Bahamach. Można powiedzieć, że regularnie inwestuje w nieruchomości i naturalnie na nich zarabia.

Jeśli zbudujesz markę osobistą i popularność, nie ma później problemu z tym, aby rozszerzyć działalność z jednej gałęzi na drugą. Tak właśnie zrobiła 45-latka Reese Witherspoon i na razie osiąga same sukcesy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY