Wydanie 11/2020 (62) miesięcznika „My Company Polska”

Miesięcznik My Company Polska - Wydanie 11/2020 (62)

Data publikacji: 31.10.2020

20 firm, które zmieniają Polskę i świat na lepsze

Ważny jest nie tylko zysk, ale też wpływ na otaczającą rzeczywistość. Ci przedsiębiorcy wierzą, że ich rozwiązania mogą przyczynić się do polepszania jakości naszego życia przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Oto kolejna edycja naszego rankingu.

Marek Szymaniak

Czytaj swoje e-wydania miesięcznika „My Company Polska” w aplikacji mobilnej na Android, iPad oraz iPhone

Google Play App Store
Spis treści wydania 11/2020 (62)

118

Felietony

Snajper dotacji [FELIETON]

„Żeby wszyscy byli zdrowi, piękni, bogaci, a Pani Minister Emilewicz, aby miała własny helikopter do rozrzucania pieniędzy nad Polską na każde wezwanie” – taką poprawkę do ustawy o polskim bonie turystycznym zaproponował poseł konfederacji Grzegorz Braun. Zagłosowało za nią tylko 32 posłów, więc przepadła. Teraz okazuje się, że jednak nie do końca.

119

Drive

Wszystko dla firmy, czyli auta użytkowe

Wiele firm nie może się obejść bez samochodów dostawczych. To sklepy, warsztaty, przedsiębiorstwa transportowe i setki innych rodzajów przedsiębiorstw, które potrzebują samochodów spełniających niekiedy bardzo szczególne kryteria.

124

Drive

Elegancki dostawczak, czyli nowa odsłona Opla Movano

Kanciaste i mało porywające nadwozie to pierwsze skojarzenie, gdy mowa o samochodach dostawczych. Dziś popularne vany są jednak zupełnie inne, wręcz efektowne, a jednym z dowodów tej zmiany jest odnowiony Opel Movano.

132

Bohaterowie przedsiębiorczości

Oskar Kon - polski Ford

Oskar Kon, potentat branży włókienniczej, uchodził za jednego z najbardziej bezwzględnych i zdemoralizowanych przedsiębiorców II Rzeczypospolitej. Mówiono, że z każdej, nawet najgorszej, sytuacji życiowej potrafi wyjść zwycięsko i jeszcze na niej zarobić.

136

Wywiady

Jak sobie radzić z paraliżującym stresem [WYWIAD]

Czasami wystarczy „plaster”, czasami konieczny jest dłuższy trening relaksacyjny. O metodach i technikach pozwalających obniżyć poziom napięcia opowiada dr Agnieszka Mościcka-Teske, trenerka i psychoterapeutka zajmująca się zdrowiem i psychologią pracy.

140

Patronaty

Rusza pociąg z biometanem

PGNiG chce stworzyć model franczyzowy, w którym przedsiębiorcy będą budowali biogazownie i sprzedawali koncernowi wyprodukowany w ten sposób biometan. Jak przekonywali prezesi firmy, będzie to nie tylko szansa dla biznesu, ale też dla Polski.

144

Felietony

Malamut i krzywa dzwonowa [FELIETON]

Moje mieszkanie znajduje się pod okupacją syna. Ponieważ jest długotrwała (trwa już prawie 11 lat), to z czasem nieco złagodniała. Zabójcze klocki lego nie czyhają już po nocy w najbardziej niespodziewanych miejscach, chcąc upolować dorosłego w drodze do łazienki.