Jak blefować doskonale o alkoholach - whisky, wino, brandy

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock
W kolejnym odcinku naszego poradnika podpowiadamy, jak udawać znawcę win, miłośnika brandy czy konesera whisky.

Blefować może każdy inteligentny człowiek, jeden lepiej, drugi gorzej. Bardzo wielu ludziom blefowanie idzie gładko, doskonale przydaje się w życiu zawodowym, prywatnym i publicznym. Dlaczego? Każdy bywa ignorantem, rzadko wie wszystko, zwykle niewiele. Aby przykryć niewiedzę i pokazać się od dobrej strony, ludzie blefują, czyli udają, że wiedzą i rozumieją więcej niż w rzeczywistości. Jak działa blefer i czym jest jego blef? Blefer działa odważnie, jest pewny siebie i przebojowy. O tym, co wie na dany temat, mówi głośno, ze swadą, jednocześnie zgrabnie omija i przemilcza wszystko, co mogłoby zdradzić jego ignorancję. Blefowanie na jakiś temat jest w istocie wyważonym i rozmyślnym dzieleniem się swoją małą wiedzą. Przypomina nieco rozsmarowywanie kawioru na pieczywie. Kawior jest drogi, gdy mamy go mało, trzeba rozsmarowywać kawior cienko a efektownie.

Żeby skutecznie blefować na dany temat, należy przede wszystkim coś wiedzieć o przedmiocie blefu. Niezwykle trudno jest blefować, gdy nie wie się nic na dany temat. To tak jakby próbować rozsmarowywać kawior, którego nie ma.

W tym specjalnym poradniku z serii „Jak blefować doskonale…” podpowiadamy, jak blefować doskonale o alkoholach. Udawać znawcę win, miłośnika brandy czy konesera whisky. Mówimy tu o gatunkach i rodzajach alkoholi, a także metodach i sposobach konsumpcji. Dbamy o to,...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 11/2020 (62)

Więcej możesz przeczytać w 11/2020 (62) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY