zielona transformacja
zobacz inne tematyJak konsumenci mogą realizować zieloną transformację?
Anita Rodkiewicz Ryżek, Dyrektor Green Finance Santander Bank Polska i Santander Leasing wyjaśnia jakiego rodzaju wsparcia udziela Santander i jak każdy może zbliżyć się do idei zielonej transformacji poprzez instalację m.in. pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych, przydomowych elektrowni wiatrowych czy zakup auta elektrycznego.
Wierzę w zieloną transformację
OZE to przyszłość, a my wiemy, jak ją kreować – przekonuje Katarzyna Suchcicka, prezes OX2 Polska.
Transformacja energetyczna w firmach. Na co stawiają polscy przedsiębiorcy
Jak unijne regulacje wpłyną na decyzje firm dotyczące transformacji energetycznej? „Import z krajów spoza Unii, który do tej pory mógł być sposobem na ominięcie opłat za emisję CO2 pod tym względem przestanie być opłacalny. Importerzy będą zmuszeni bowiem rozliczyć się z kosztów emisji sprowadzanych towarów, a to przełoży się na ich finalną cenę – wyjaśnia Nicolas Bzymek, Country Manager w GreenYellow Polska w rozmowie z My Company Polska.
Niemoralny jak rynek. Czy da się zarobić, inwestując w przedsiębiorstwa zielonej transformacji?
Kto rok temu postanowił zainwestować pieniądze w przedsiębiorstwa zielonej transformacji, osiągnął ujemne stopy zwrotu, a inwestorzy, którzy postawili pieniądze na starą, węglową ekonomię, zarobili. Czy da się więc zarobić, grając w zielone?
Miliardowe przychody z zielonej transformacji
Wojna w Ukrainie nie spowodowała odwrotu od zielonej transformacji, wręcz przeciwnie - zmotywowała świat do podjęcia działań. Według raportu „The Global Green Economy. Wykorzystanie szansy” sporządzonego przez specjalistów z Oxford Economics oraz firmy Arup, przemysł, który powstanie w wyniku zielonej transformacji przyniesie aż 10 milionów dolarów światowej gospodarce.
Po pierwsze człowiek, czyli 10 społecznych pomysłów na ESG
W rozwijaniu coraz większej świadomości społecznego wymiaru działalności firm sprzyja też obowiązek raportowania celów ESG. Dziś na warsztat bierzemy literkę S oznaczającą społeczny wymiar przedsiębiorczości.
There is no profit on a dead planet. Unia Europejska zajęła się "zielonymi naciągaczami" z funduszy
Zielona rewolucja rozlewa się z Brukseli. Już niebawem całkowicie odmieni to rynek inwestycyjny – przekonuje Weronika Achramowicz, partner, Baker McKenzie.
Wielka układanka - co czeka polską energetykę
Ubiegły rok był dla energetyki czasem turbulencji i dużej niepewności. Ale po wielkiej burzy nadchodzi czas nowego rozdania. Sprawdzamy, jakie zmiany czekają polską energetykę w 2023 r.
Anna Kowalewska wzmacnia zespół Deloitte. Zajmie się zieloną transformacją klientów
Anna Kowalewska jako partnerka w zespole Sustainability chce efektywnie wspierać klientów w przyspieszaniu zielonej transformacji.
KE mówi "dość". Rewolucja w zarządzaniu odpadami
Bruksela uderza pięścią w stół. Koniec z ignorowaniem dyrektyw odpadowych przez takie kraje jak Polska. Wkrótce doczekamy się systemu kaucyjnego?
Wojciech Hann, prezes BOŚ: Wojna w Ukrainie nie zatrzyma zielonej transformacji
Rosyjska agresja na Ukrainę i wywołany nią kryzys energetyczny zrodziły naturalne pytanie, czy w efekcie wydarzeń za naszą wschodnią granicą nie dojdzie do wywrócenia flagowego projektu Unii Europejskiej, jakim jest Zielony Ład. Ta nadzwyczajna sytuacja nie zmienia jednak optyki długoterminowej - pisze w specjalnym komentarzu Wojciech Hann, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.
Dobry trend w PGE: powstanie 7 farm fotowoltaicznych
W dobie kryzysu energetycznego Polska rozwija zaplecze energii odnawialnej. W czterech województwach staną farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 29 MW.
Zielone strony biznesu. Kto zapłaci za lepsze jutro
Koszt średniej wielkości mieszkania – tyle, zdaniem przedstawicieli rządu, przypadnie na przeciętną polską czteroosobową rodzinę, jeśli wejdzie w życie zaproponowany przez Unię Europejską program „Fit for 55”. Zakłada on dużo szybsze niż dotąd planowano odchodzenie od węgla. Eksperci przyznają, że nowe wytyczne to dla naszego kraju ogromne obciążenie, ale mimo wszystko do udźwignięcia.
Znamy finalistów konkursu Huawei Startup Challenge II. "Mają ogromny potencjał innowacyjności"
Huawei Polska wraz ze Startup Academy rozpoczęły kolejny etap drugiej edycji konkursu Huawei Startup Challenge, którego celem jest wyłonienie polskich, najbardziej innowacyjnych startupów, aktywnie działających na rzecz zrównoważonego rozwoju świata. W finale znalazła się dziesiątka innowatorów z sektora OZE, IT czy FoodTech. Zwycięzców konkursu poznamy w marcu 2022 r. podczas gali finałowej.
Izraelska wiatrowa ofensywa w Polsce. Powstaną dwie farmy wiatrowe dzięki finansowaniu od EBOiR
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju sfinansuje budowę dwóch farm wiatrowych realizowanych przez izraelską firmę Energix Renewable Energies. EBOiR przekaże łącznie 275 mln złotych. Drugie tyle dołoży EKF, duńska agencja zajmująca się finansowaniem eksportu.
Raport Zielony Ład. Inwestycje w zieloną energię spłacają się same [WYWIAD]
Inwestycje w zieloną energię spłacają się same. A na koniec firma zostaje z minielektrownią, która przez następnych 20 lat produkuje prąd prawie za darmo – mówi Adam Hirny, dyrektor Biura ds. Programów Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas.