transformacja energetyczna
zobacz inne tematyKonferencja „Transformacja energetyczna – wyzwania, możliwości i perspektywy” – KAPE świętuje 30 lat działalności
W 2024 roku Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. (KAPE) świętuje 30-lecie swojej działalności. Kulminacyjnym punktem tych obchodów będzie konferencja pt. „Transformacja energetyczna – wyzwania, możliwości i perspektywy”. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy wybitnych ekspertów, liderów branży energetycznej, przedstawicieli administracji publicznej, samorządów, sektora prywatnego oraz organizacji pozarządowych, a także przyjaciół, współpracowników i konkurentów, którzy będą wspólnie dyskutować nad przyszłością transformacji energetycznej w Polsce i Europie. Konferencja odbędzie się 16 października w Warszawie (Tower Service).
Nacjonalizacja polskiego rynku energetycznego zniechęca prywatne inwestycje [Raport WEI]
Europa Środkowo-Wschodnia stoi przed wyjątkową szansą na przyspieszenie dekarbonizacji, ale wymaga to znacznego zaangażowania sektora prywatnego i przełamania licznych barier regulacyjnych. Raport międzynarodowego konsorcjum think tanków, koordynowanego przez Warsaw Enterprise Institute, wskazuje, że konkurencyjność rynków energii może przyspieszyć zieloną transformację, ale tylko wtedy, gdy region przezwycięży obecne wyzwania.
Rahim Blak o tokenizacji farm fotowoltaicznych. "To bardzo wygodna forma pozyskiwania kapitału"
Copernic to firma budująca elektrownie słoneczne, które są finansowane społecznościowo poprzez tokenizację. Copernic wspierany jest technologią blockchain, umożliwiającą inwestowanie w realne farmy fotowoltaiczne bez wychodzenia z domu. O nowej rundzie tokenizacji opowiada Rahim Blak, CEO Copernic.
Czas zielonych inwestycji
Rozwój odnawialnych źródeł energii pozwoli nie tylko się uniezależnić od surowców energetycznych z zewnątrz, ale też zapewni lepszą jakość życia obecnym i przyszłym pokoleniom. Dlatego Bank Pekao SA aktywnie wspiera ten proces.
PAGRA i Galileo Green Energy łączą siły, aby rozwijać sektor instalacji fotowoltaicznych dla biznesu
PAGRA chce być liderem projektów ESCO oraz instalacji fotowoltaicznych dla biznesu. Spółka podpisała umowę z europejskim inwestorem Galileo Green Energy (GGE), który obejmie 35 proc. udziałów w spółce oraz sfinansuje jej dalszy rozwój. To pierwsza inwestycja GGE w tym segmencie w Polsce.
Woda, wodór i węgiel – trzy klucze do zrównoważonego rozwoju
Dziś stoimy u progu kolejnego cywilizacyjnego przełomu na miarę rewolucji, jaką przyniosło powstanie światowej sieci WWW. Będzie to zmiana sposobu, w jaki korzystamy z danych nam zasobów naturalnych, a zwłaszcza trzech z nich – „następnych 3 W”: wody, wodoru i węgla.