restauracja
zobacz inne tematyWłasna restauracja to marzenie wiele osób. Ale czy obecnie warto iść w gastro?
Własna restauracja to marzenie mnóstwa osób. Widzą siebie w sielankowy sposób, jak zabawiają gości i serwują wyjątkowe dania. Rzeczywistość jest jednak bardzo brutalna, ciągłe braki pracowników, nieustanna walka o płynność, wybredni klienci i praca od świtu do nocy. Być restauratorem to dziś wyzwanie.
Lucas Pollier przyjechał do Polski, by smażyć burgery inne niż wszystkie. Jego Smashny Burger to hit
Francuz Lucas Pollier podczas służbowego pobytu w Los Angeles tak bardzo zakochał się w lokalnych smash burgerach, że postanowił porzucić wygodny stołek w korpo, by zająć się własnym biznesem. Dziś myśli o otwarciu drugiego lokalu, a w ostatnich sześciu miesiącach zyski jego Smashnego Burgera zwiększyły się dwukrotnie.
Blowek otwiera sieć wirtualnych restauracji. Co znajdziemy w menu?
Blowek - jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce - otworzył sieć wirtualnych restauracji: BlowBurgers. Lokale będą serwować między innymi burgery z autorskimi dodatkami polecanymi przez influencera. Projekt powstał dzięki współpracy z firmą Rebel Tang.
Dźwięki, za którymi tęskniliśmy podczas lockdownu. "Dźwięki wcześniej ignorowane stały się pożądane"
Badanie przeprowadzone na różnych rynkach ujawnia, jakich dźwięków brakowało nam najbardziej podczas izolacji. Największej grupie respondentów brakowało muzyki na żywo (65 proc.). Najniższe miejsce w ankiecie zajęły siłownie - jedynie 31 proc. uczestników przyznało, że brakowało im odgłosów ćwiczących.
"Patogastronomia" w lokalu Roberta Lewandowskiego? Branża krytykuje niskie stawki dla pracowników
NINE's - pierwsza restauracja, której współwłaścicielem jest Robert Lewandowski - rozpoczęła poszukiwania pracowników. Opublikowane ogłoszenie o pracę wywołało dyskusję w mediach społecznościowych - zdaniem przedstawicieli branży gastronomicznej, oferowane wynagrodzenie jest dużo niższe, niż w innych lokalach.
Fast foody wciąż na dużym minusie. Wizyt jest o 40 proc. mniej niż przed pandemią
Z ogólnopolskiego badania Proxi.cloud i UCE RESEARCH wynika, że w czasie pandemii ruch w lokalach typu fast food spadł o 40,5 proc. Zdaniem ekspertów, zmniejszenie ruchu na takim poziomie wskazuje na relatywnie dobrą sytuację ww. segmentu rynku w obecnych warunkach jego funkcjonowania.
"Najazd na restaurację" w Cieszynie. Właściciel: Będziemy działać dalej
Kilkanaście radiowozów, ludzie skandujący "j**** PiS" i klienci ze spokojem jedzący pizzę - tak wyglądało niedzielne popołudnie w cieszyńskiej Restauracji U Trzech Braci, która od piątku przyjmuje gości również stacjonarnie. - Sanepid kontrolował nawet termin ważności płynu do naczyń. Będziemy otwarci dalej - deklaruje Tomasz Kwiek, współwłaściciel restauracji.
Restauracyjne podziemie ma się świetnie. "Lepiej zaryzykować, nie boimy się kontroli"
- By otrzymać dofinansowanie z tarczy należy wykazać 40 proc. spadek obrotów. Obrotów, a nie dochodów, co jest głupotą, bo koszty wciąż ponosimy ogromne. Inna sprawa, że słyszałem, że urzędy niechętnie kontrolują przedsiębiorstwa, bo mają ważniejsze sprawy na głowie - mówi Michał Bartoszuk, właściciel La Cafe. Jak działa restauracyjne i hotelarskie podziemie?
Zostań patronem ulubionej knajpy. Lokale robią wszystko, by przetrwać
Kryzys związany z pandemią to ogromne straty dla branży gastronomicznej. Kolejne lokale organizują internetowe zbiórki pieniędzy, dzięki którym mogłyby pokryć koszty utrzymania działalności. Kilka z nich można znaleźć w popularnym serwisie Patronite.pl