podwyżka pensji minimalnej
zobacz inne tematyNowe przepisy. Pracodawca musi przelać pensję do 10. dnia miesiąca, inaczej zapłaci karę
Ministerstwo pracy przygotowuje projekt ustawy, która zmusi przedsiębiorstwa do wypłaty wynagrodzenia najpóźniej do 10. dnia miesiąca. Za zwłokę pracodawcy będą grozić karne odsetki. Nowe prawo ma dotyczyć wszystkich umów pracowniczych, nie tylko etatów.
"Kabaret absurdu": Zamieszanie ws. płacy minimalnej
Ekonomista Sławomir Dudek skrytykował rząd za zamieszanie związane z zapowiedzią wzrostu płacy minimalnej do 60% przeciętnego wynagrodzenia w 2025 roku. "Zadaję sobie pytanie, czy leci z nami pilot? Kto zarządza polityką informacyjną rządu w sprawach gospodarczych?" - wytykał ekspert.
Płaca minimalna w 2024 r. wyniesie 4254 zł
Zgodnie z prognozami ekonomistów, płaca minimalna wzrośnie w 2024 r. o 654,40 złotych. Powód tak dużej podwyżki - inflacja.
Pensja minimalna w przyszłym roku sięgnie 3600 zł
Rząd przyjął rozporządzenie, które reguluje kwestię pensji minimalnej w 2023 r. Płaca zostanie podwyższona dwa razy – odczuje ją ponad 3 mln pracowników.
Zamieszanie wokół płacy minimalnej. Ile wyniesie w 2021 roku?
Płaca minimalna w 2021 roku ma wynieść 2800 złotych brutto - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Ministerstwo Pracy nie wie jednak, jaki wpływ na rynek pracy będzie miała podwyżka.
Podniesienie płacy minimalnej to "ryzykowny eksperyment". Nadchodzi czas próby
Płaca minimalna w wysokości 2800 zł najbardziej uderzy w mikro- i małe firmy. Około 63 proc. miejsc pracy w tych firmach będzie zagrożona – to ponad 1,5 miliona pracowników. Warszawa sobie poradzi, ale choćby na Podkarpaciu i Mazurach firmy staną przed dylematem: zwalniać, czy zamknąć działalność - pisze w komentarzu Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP.