obligacje
zobacz inne tematyPolska ustanawia rekord na rynku dolarowym: Gigantyczna emisja obligacji
W poniedziałek, w niezwykle ważnym dla polskiej gospodarki wydarzeniu, Ministerstwo Finansów zrealizowało transakcję, która na długo zostanie zapamiętana na światowych rynkach finansowych.
W co inwestować w 2024 r.
Przedstawiamy analizę, w jakie aktywa powinno się inwestować w 2024 roku by pomnażać pieniądze.
Obligacje skarbowe w pigułce
Wystarczy 100 zł by nabyć obligację. Tylko w ciągu ostatniego roku ponad 50 tysięcy osób złożyło w Biurze Maklerskim Pekao ponad 125 tysięcy dyspozycji zakupu obligacji.
Krach na obligacjach. Czy warto wchodzić na ten rynek?
Przez 3,5 roku ceny amerykańskich obligacji spadły równie mocno co indeks giełdowy S P w czasie ostatniego wielkiego kryzysu finansowego. Przestały być one bezpieczną przystanią, a wzrost kosztów odsetkowych może zatopić budżet dowolnego kraju na świecie. Czy warto wchodzić na ten rynek i jak to zrobić?
Rząd wprowadza nowe reguły gry na rynku kapitałowym. Cios dla obligacji korporacyjnych?
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy wprowadzający nowe rozwiązania dla rynku kapitałowego. Nowe przepisy mają zwiększyć poziom ochrony inwestorów, m.in. osób, które chciałyby kupować obligacje korporacyjne.
Czy dziś warto kupić obligacje skarbowe?
Inwestorzy indywidualni są jedną z niewielu grup zainteresowanych finansowaniem rosnącego zadłużenia Polski. Ale czy warto wziąć na siebie ciężar wydatków socjalnych rządu? Zwłaszcza teraz.
Nie tylko PKO BP. Drugi bank rozpocznie sprzedaż obligacji detalicznych skarbu państwa
Od 1 października bank Pekao S.A. rozpocznie sprzedaż obligacji detalicznych skarbu państwa. To druga instytucja, po PKO BP, która będzie miała taką możliwość.
Obligacje: Polacy wspierają finansowo budżet państwa
Rekord sprzedaży obligacji oszczędnościowych przypadł na czerwiec. W lipcu tendencja się utrzymała. Ministerstwo Finansów triumfuje, banki odpowiadają na rzucone wyzwanie o oszczędności Polaków.
Afera premiera wypromowała obligacje Skarbu Państwa?
Rząd dodrukowuje obligacji Mateusza Morawieckiego. Ten sposób chronienia kapitału przed inflacją zyskał tak duże zainteresowanie, że Ministerstwo Finansów zdecydowało się na "dodrukowanie" papierów z 3 do 7 miliardów złotych.
Waluty, obligacje, metale szlachetne. W co inwestować w 2022 r.
Globalny rynek akcji dojrzał do gruntownej korekty, a inflacja zagraża obligacjom. Metale szlachetne zawodzą – dodruk pieniędzy nie wpłynął dotąd na wzrost ich notowań. Jak więc utrzymać wartość oszczędności? W walutach? Być może. Ale czarnym koniem ostatnich miesięcy okazała się kryptowaluta – ethereum. Ta, za której pomocą na cyfrowe tokeny zamienić można wszystko. Nawet uśmiech Mony Lisy.
Wielka wolta Rady. Pełny obraz Kuczyńskiego
Inflacja w Polsce na razie jest w większości importowana z zewnątrz poprzez drożejące surowce i żadna podwyżka stóp jej nie stłumi.
Jak sprawić, by nasze inwestycje odżyły? Podpowiadamy, w co i kiedy inwestować
Kwiecień 2020 r. był prawdopodobnie najlepszą od dekady okazją do zarobienia pieniędzy na rynku. Odważni to zrobili i w ciągu kilku miesięcy zwiększyli majątek o 50 proc. Inni miesiąc w miesiąc tracą pieniądze przez inflację. Czy da się to zmienić?
W co inwestować w 2021 r.
Mimo pandemii i spowolnienia gospodarczego indeksy giełdowe znalazły się pod koniec 2020 r. wyżej niż przed rokiem, rekordowo drogie są także obligacje. Ktoś coś z tego rozumie? W przełomowych momentach na rynku emocje biorą górę nad rozumem. Nadchodzi czas ostrożności, inwestorzy stąpają po prawdziwym polu minowym.
Inflacja nie odpuszcza! Jak chronić swoje oszczędności?
Na rynku jest góra taniego pieniądza. I wszystko wskazuje, że cały czas rośnie – i to tak szybko jak nigdy wcześniej. To grozi wybuchem inflacji, lecz i bez tego nasze oszczędności stracą na wartości. Podpowiadamy, jak się ochronić.