Lotos
zobacz inne tematyFuzja PKN Orlen i Grupy Lotos staje się faktem
Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos wkracza w decydujący etap. W czerwcu Komisja Europejska wydała ostateczną zgodę na przejęcie. Zarządy spółek uzgodniły i podpisały plan połączenia. Finalizacja całości procesu ma nastąpić na przełomie lipca i sierpnia. Będzie to największa transakcja M&A na polskim rynku.
Fuzja Orlenu i Lotosu – jest zgoda KE
„Duży może więcej” – to jeden z argumentów za połączeniem Orlenu i Lotosu. Finalizacja połączenia zwiększy też bezpieczeństwo energetyczne Polski.
Umowa PKN Orlen z Saudi Aramco zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski
Dywersyfikacja dostaw ropy naftowej i zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego zarówno Polski, jak i regionu to kluczowe założenie strategii realizowanej przez PKN Orlen. Partnerstwo z Saudi Aramco, największą firmą energetyczno-chemiczną na świecie, to gwarancja stałych dostaw wysokiej jakości surowca z pewnego źródła.
Daniel Obajtek: Ktoś, kto zarzuca mi, że dokonuję prywatyzacji, nie ma pojęcia, o czym mówi
Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, w rozmowie z Business Insiderem odpowiada na pytania dotyczące fuzji z Lotosem i sprzedaży części biznesu na rzecz węgierskiej grupy MOL i Saudi Aramco. Zdaniem Obajtka, nieco ponad miliard złotych za 30 proc. udziałów w rafinerii w Gdańsku nie jest zbyt niską kwotą.
Węgierska grupa MOL i Saudi Aramco. Orlen ogłosił firmy, które przejmą część majątku Lotosu
Potwierdziły się doniesienia Radia Zet. Partnerami Orlenu przy przejęciu firmy Lotos będzie węgierska grupa MOL i Saudi Aramco. Trafią do nich m.in. stacje paliw oraz sprzedaż hurtowa paliw obecnego Lotosu
Zielone Strony Biznesu. Czemu szaleją ceny gazu
Wszyscy wpadli na ten sam pomysł – na drodze ku neutralności klimatycznej zastąpmy węgiel gazem. Wystarczyła jednak jedna sroga zima oraz postpandemiczne przyspieszenie gospodarcze, by ceny gazu wzrosły dziesięciokrotnie. Gazprom lubi to.
Wyzwania dla bezpieczeństwa energetycznego
Jak zapewnić nieprzerwaną dostępność źródeł energii? Na to pytanie odpowiedzi szukali uczestnicy debaty zorganizowanej podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Marka Godna Zaufania. Markowy sport
Warto inwestować w sport, choć nie jest to inwestycja prosta. Dzięki sukcesom sportowców marki budują nie tylko swoją rozpoznawalność, ale także bliskie relacje z klientami, a to najlepszy sposób na pozyskanie miana marki godnej zaufania.
Lotos rozwija segment paliw alternatywnych
Polityka Zielonego Ładu oraz związana z nią transformacja energetyczna wymusza na branży rafineryjnej podjęcie zdecydowanych działań. Grupa LOTOS, która zarządza jedną z najnowocześniejszych rafinerii w Europie, w tej zmieniającej się rzeczywistości upatruje swoją szansę rozwoju. Gdański koncern m.in. inwestuje w wodór oraz buduje swoje kompetencje w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.
Raport Zielony Ład Czy Polska może być zeroemisyjna?
W ciągu najbliższych 20 lat Polska zbuduje nowy, zeroemisyjny system elektroenergetyczny. Pomoże jej w tym Europejski Zielony Ład i jego mechanizm sprawiedliwej transformacji. Docelowy model ma opierać się na OZE, paliwach alternatywnych i energetyce jądrowej, ale w okresie przejściowym istotną rolę będzie odgrywał gaz ziemny.
Przejęcia Orlenu - jak stworzyć silny koncern multienergetyczny
O połączeniu Orlenu, Lotosu, Energi i PGNiG, które doprowadzi do powstania koncernu mulitenergetycznego na skalę europejską rozmawiali podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu uczestnicy panelu „Fuzje i przejęcia PKN Orlen jako odpowiedź na trendy związane z budową zintegrowanych łańcuchów wartości”.
Orlen najpopularniejszą stacją benzynową w Polsce
Z raportu opracowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wynika, że Polacy najchętniej tankują na stacjach Orlen. Na kolejnych miejscach uplasowały się BP oraz Lotos.
Orlen zarzuca sieci na kolejnego państwowego giganta
PKN Orlen zamierza przejąć Grupę PGNiG. W tej sprawie został już podpisany list intencyjny ze Skarbem Państwa. Jednocześnie naftowy gigant finalizuje przejęcie Grupy Lotos.