Rusza BCC STARTUPS – Business Centre Club chce pomóc młodym przedsiębiorcom
Startupy, fot. ShutterstockNowa transformacja biznesowa
Według danych z raportu Startup Poland - Ai jest najczęściej wskazywanym przez polskie startupy słowem kluczowym najlepiej oddającym charakter ich głównego produktu lub usługi.
- BCC ciagle się zmienia. Uważnie śledzimy otoczenie biznesowe i wdrażamy nowe projekty będące odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku. Dziś stawiamy na młody biznes, nowe technologie oraz na innowacje. Jesteśmy u progu rewolucji związanej z wykorzystaniem nowych technologii i sztucznej inteligencji. Trudno jeszcze jednoznacznie oszacować, dokąd ta rewolucja nas zaprowadzi, ale bez wątpienia istotny udział w niej będą miały właśnie startupy. Zdecydowałem się na wdrożenie nowej linii biznesowej BCC STARTUPS aby zwrócić uwagę na najpilniejsze potrzeby nowych, polskich firm a także na czynniki, które mogą mieć pozytywny wpływ na ich rozwój. Jednocześnie chcemy budować i rozwijać silny ekosystem startupów w Polsce - mówi dr Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club.
W ramach BCC STARTUPS powstały między innymi:
BCC STARTUP PLATFORM - dedykowana platforma informacyjna, umożliwiająca dostęp do bazy wiedzy, narzędzi i kontaktów,
BCC STARTUPS UNIVERSITY - cykl comiesięcznych webinarów tematycznych i sesji edukacyjnych,
BCC STARTUPS MIXER - cykl spotkań networkingowych z najlepszymi praktykami biznesu,
BCC STARTUPS MEETS - cykliczne spotkania stacjonarne,
BCC STARTUPS INVEST GROUP - usługa umożliwiająca zgłoszenie projektu do bazy inwestycji,
BCC STARTUPS mentors w ramach którego członkowie programu otrzymają swoich indywidualnych mentorów,
BCC STARTUPS DRAGONS - indywidualne konsultacje biznesowe oraz udział w prestiżowych spotkaniach inwestycyjnych.
- Chcemy łączyć doświadczenie ze świeżym podejściem. Wierzę, że z takiego biznesowego miksu powstaną najlepsze i najbardziej innowacyjne projekty. Dzięki tej nowej inicjatywie przedstawiciele startupów otrzymają od nas bezpośredni dostęp do firm, które osiągnęły sukces rynkowy, do wiedzy i doświadczenia najlepszych praktyków biznesu, a także wsparcie na każdym etapie wdrażania swojego projektu. Natomiast członkowie BCC zyskają możliwość edukowania, mentoringu oraz nowe opcje biznesowe i inwestycyjne - dodaje prezes BCC.
– Naszym celem jest aktywne kształtowanie oraz rozwijanie ekosystemu startupów w Polsce przy wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia i know-how BCC w zakresie budowania optymalnych warunków do prowadzenia biznesu, a także znalezienie odpowiedzi na zapotrzebowanie startupów, realne wsparcie w ich rozwoju oraz towarzyszenie w drodze do dojrzałości biznesowej - podsumowuje Luiza Miałkos, dyrektor wykonawcza BCC Startups.
Przeczytaj także: Ich klientami mogło być 80% populacji świata. Zawiedli doradcy i inwestor, więc zrobili nieoczekiwany pivot (QUUS)
Polskie startupy podbijają świat
Startupy z Polski radzą sobie za granicą lepiej niż nasze firmy-molochy. Chwalone są za ambicję i pracowitość. Nie dały nam wprawdzie na razie drugiego Skype’a, ani żadnej naprawdę przełomowej innowacji, ale i tak podbijają świat. Tyle że, biorąc pod uwagę rodzimy potencjał, takich sukcesów mogłoby być po prostu więcej.