Anwim inwestuje 140 mln złotych na rozwój sieci stacji paliw Moya
fot. materiały prasowe
Anwim pozyskał środki na realizację planów rozwoju sieci stacji paliw pod marką Moya. Wysokość nowej linii kredytowej przeznaczonej na inwestycje na najbliższy rok to ok. 140 mln zł.
- Umowa zawarta pomiędzy Anwin a Bankiem Gospodarstwa Krajowego zapewnia środki na realizację planów rozwoju sieci stacji paliw MOYA. Cieszymy się, że polski bank wspiera rodzime firmy. Dzięki temu, że BGK już po raz trzeci nam zaufał, możemy rosnąć w siłę poprzez budowę i akwizycję zarówno pojedynczych stacji, jak i całych sieci – mówi Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwin.
- Według strategii rozwoju spółki, do końca 2023 roku w ramach sieci będzie działało min. 350 stacji paliw rozlokowanych w całej Polsce. Wierzę, że środki, które pozyskaliśmy przyczynią się do jeszcze większej dynamiki rozwoju sieci i mam nadzieję, że uda się zrealizować te ambitne założenia – dodaje Rafał Pietrasina.
- Pomagamy rozwijać się każdej firmie – od start-upów, po największe przedsiębiorstwa. Cieszymy się, że nasze rodzime firmy budują swoją przewagę konkurencyjną. Inwestycje Anwin w sieć stacji paliw to z jednej strony nowe miejsca pracy, a z drugiej ułatwienie dla kierowców. To ważne aspekty z perspektywy Banku Gospodarstwa Krajowego, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego kraju - mówi Piotr Pokropek, dyrektor Regionu Mazowieckiego BGK.
Moya jest szóstą pod względem wielkości siecią stacji paliw w Polsce. Wśród 217 usytuowanych w miastach, przy głównych trasach tranzytowych i drogach lokalnych stacji paliw znajdują się placówki własne o tradycyjnej obsłudze oraz automatyczne i franczyzowe.
- Moya to nie tylko sprzedaż paliw. To również koncept gastronomiczny Caffe Moya, dzięki któremu można zrobić sobie smaczną przerwę w podróży. To również sklepy, które zapewniają niezbędne zaopatrzenie. Dla naszych klientów biznesowych mamy program flotowy Moya Firma i wachlarz różnych benefitów płynących z korzystania z naszych stacji paliw – podkreśla Monika Ostaszewska, marketing manager Anwim.
W ostatnim czasie sieć Moya oddała do użytku aplikację mobilną Moya Firma, z której mogą skorzystać wszyscy biznesowi użytkownicy kart paliwowych Moya Firma. Aplikacja umożliwia realizację płatności za transakcje flotowe bez użycia fizycznej karty. Rozwiązanie zapewnia właścicielom flot wgląd w czasie rzeczywistym w stan finansów, pozwalając zwiększyć kontrolę nad wydatkami oraz ułatwiając dokonywanie transakcji.
Rozwiązanie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki indywidualnej autoryzacji użytkownika przypisanego do danej karty flotowej oraz wszystkie zabezpieczenia, jakie oferuje użytkownikom nowoczesny smartfon (w tym np. czytnik linii papilarnych). Płatności dokonuje się z użyciem jednorazowego sześciocyfrowego unikalnego kodu generowanego każdorazowo podczas zakupów na stacji paliw.
- Aplikacja Moya Firma to pierwsze i jak dotąd jedyne tego rodzaju rozwiązanie na polskim rynku, które pozwala zwiększyć komfort kierowców, a menedżerom flot zapewnia większą kontrolę nad wydatkami i transakcjami. Interface jest intuicyjny i wygodny – został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi ergonomii oraz bezpieczeństwa. Na bieżąco zbieramy opinie użytkowników i wprowadzamy potrzebne aktualizacje. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla kierowców, jak i szefów flot – zapewnia Marcin Puchalski, kierownik ds. sprzedaży flotowej w Anwim.
Aplikacja została zaprojektowana przez specjalistów z firmy Anwim przy udziale i po konsultacji z użytkownikami kart flotowych. Aplikację wykonała firma Primigenius. MOYA Firma dostępna jest bezpłatnie na urządzenia z systemem Android. Obecnie trwają prace nad udostępnieniem wersji na iOS.
Ponadto od 9 sierpnia br. na większości stacji paliw Moya na terenie całej Polski pojawiają się uchwyty na kaski motocyklowe. Specjalne wieszaki zostaną zainstalowane zarówno w damskich, jak i męskich toaletach. Docelowo będzie to standard dla wszystkich obsługowych obiektów z 217 stacji paliw Moya.
- Motocykle i motorowery, szczególnie po umożliwieniu korzystania z jednośladów o pojemności do 125 cm3 dla posiadaczy prawa jazdy kategorii „B”, stają się coraz popularniejszym środkiem transportu. Chcemy, by stacje Moya były w pełni komfortowe i ergonomiczne dla wszystkich podróżnych, dlatego zdecydowaliśmy się na zainstalowanie w naszych placówkach specjalnych wieszaków na kaski motocyklowe. Zapraszamy na nasze stacje wszystkich kierowców, także jednośladów – mówi Monika Ostaszewska, Marketing Manager z Anwim .
Stacje paliw Moya obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach. Strategia rozwoju spółki zakłada do 2023 r. osiągnięcie pułapu 350 punktów na terenie całego kraju.