Voucher do Empiku za przesunięty koncert. Czy warto zwracać bilety?

koncert
Fot. Pixabay.com
"Z uwagi na wciąż niestabilną sytuację pandemiczną musimy przenieść koncert" - poinformowała mnie platforma Going. i zaproponowała, że pieniądze wydane na bilet będę mógł wydać w Empiku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wiadomości o odwołanych koncertach - niestety - w ostatnich miesiącach lądowały w mojej skrzynce mailowej stanowczo zbyt często. Jak pisaliśmy na naszych łamach, najpopularniejsi polscy artyści powoli wracają do grania, ale sytuacja jest na tyle niestabilna, że trudno zaplanować sobie jakiekolwiek wydarzenie.

O letnich festiwalach już nie wspominając - co prawda kilka brytyjskich imprez zapowiedziało, że się odbędzie, jednak odwołanie Glastonbury nie zwiastuje dobrych wiadomości, jeśli chodzi o wiele innych festiwali. 

Wczoraj otrzymałem wiadomość z platformy Going. o kolejnym już przesunięciu koncertu Sokoła. Obok standardowej formułki o możliwości zwrotu wejściówki, poinformowano mnie, że mogę bilet wymienić na eKartę do Empiku o równowartości ceny biletu. I muszę przyznać, że to bardzo ciekawa opcja. Nie wszyscy mają tyle cierpliwości, by czekać na pieniądze nawet 180 dni (takie terminy podają firmy - to regulują ustawy antykryzysowe), a wymiana biletu na kolejny voucher na zakup innego biletu oferowanego przez daną platformę - nie ma większego sensu.

Oczywiście namawiam, by zachowywać bilety, bo w ten sposób choć w minimalnym stopniu niwelujemy skutki pandemii, jakie dotykają polską kulturę. Więcej o branży muzycznej w dobie COVID-19 opowiadał na naszych łamach Tomasz Grewiński, prezes Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X