Shoper przejmuje Shoplo. Duża konsolidacja na rynku e-commerce

Marcin Kuśmierz, prezes firmy Shoper
Marcin Kuśmierz, prezes firmy Shoper
Prawie 17,5 mln złotych zapłaciła firma Shoper za przejęcie konkurencji, firmy Shoplo. Obie firmy oferują platformy dla sklepów z branży e-commerce.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Shoper przejął 100 proc. udziałów w Shoplo od spółki SumUp MG Holdings MR Sarl. Łączna kwota transakcji to 17,49 mln złotych. Właściciela zmieniło doładnie 1766 udziałów. Jak podała firma w komunikacie, w dniu podpisania umowy Shoper zapłacił 80 proc. ostatecznej ceny.

Pozostałe środki trafią do poprzedniego właściciela Shoplo po spełnieniu warunków formalnych. 10 proc. wartości transakcji, czyli 1,75 mln złotych trafi do sprzedającego po roku od zawarcia transakcji a ostatnie 1,75 mln złotych po dwóch latach.

Jak powiedział Marcin Kuśmierz, prezes firmy Shoper, dzięki transakcji firma poszerzy grono klientów o 5 tys. firm.  Przychody Shoplo w 2020 roku wyniosły 6,7 mln złotych. W pierwszej połowie br. było to 4 mln złotych. W 2020 roku wartość sprzedanych produktów na platformie przekroczyła 537 mln złotych.

Shoper przejmie klientów, umowy i partnerstwa biznesowe, a także prawa do marki Shoplo i jej domen internetowych. Do nowej firmy nie przejdzie jednak technologia oraz pracownicy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ