Prezentacja Nowego Ładu przesunięta

fot. Kancelaria Premiera, flickr.com
fot. Kancelaria Premiera, flickr.com
20 marca nie odbędzie się prezentacja programu Nowy Ład - donosi Rzeczpospolita. Powodem mają być ograniczenia pandemiczne.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Informację miał przekazać dziennikarzom ważny polityk PiS. Jak powiedział, ze względu na sytuację pandemiczną najważniejsze osoby w państwie są skoncentrowane na walkę z III falą, a prezentacja może zostać przełożona.

Przypomnijmy, prezentacja programu miała się odbyć 20 marca. Tego dnia, jak informowaliśmy wczoraj, w całym kraju wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia.

Nowy Ład to program, który ma za zadanie odbudowę polskiej gospodarki po pandemii. Pierwsze informacje o jego przygotowaniu pojawiły się jeszcze pod koniec 2020 roku. Program został już zaakceptowany przez rząd, ale szczegóły nie zostały podane - oficjalna prezentacja miała się odbyć 20 marca.

AKTUALIZACJA:

Informacje o przesunięciu prezentacji programu potwierdzili przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Póki co nie wiadomo, kiedy pojawi się nowy termin

Nowy Ład. Co zawiera?

Co znajdzie się w Nowym Ładzie? Jak wynika z zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości, program opiera się na kilku obszarach: "Plan na zdrowie", "Uczciwa praca - godna płaca", "Dekada rozwoju", "Rodzina i dom w centrum życia", "Polska - nasza ziemia", "Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek", "Dobry klimat dla firm", "Czysta energia, czyste powietrze", "CyberPoland 2025" oraz "Złota jesień życia".

Kilka elementów planu zostało już ujawnionych. To m.in. podwyżka kwoty wolnej od podatku, duże inwestycje w gospodarkę (częścią Nowego Ładu ma być Plan Odbudowy) a także np. podwyżki składki zdrowotnej.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ