Te 3 rzeczy powstrzymują cię przed pracą marzeń
Wymarzona praca często nam ucieka / Fot. Caspar Camille Rubin, Unsplash.comDla wielu osób praca marzeń zaczyna się, gdy zasypiają, i kończy nad ranem, gdy się budzą. Nierzadko wiemy, co musielibyśmy zrobić, aby osiągnąć sukces. Problem jednak w tym, że to znacznie trudniejsze niż się wydaje. Często też musielibyśmy zachowywać się w sposób, który nie jest dla nas komfortowy. Dla przykładu, niektóre osoby zasługują na wymarzoną pracę, ale czekają w nadziei, że w końcu ktoś zauważy ich starania. Inni ludzie mają tzw. parcie na szkło. Nie robią za wiele, ale osiągają bardzo dużo - głównie dlatego, że głośno komunikują choćby najmniejsze sukcesy.
Zobacz: 1000 plus
Niektórzy napiszą książkę, wydadzą ją, a potem wprowadzą do sprzedaży - i wszystko zrobią samodzielnie. Nie będą jej jednak promować, licząc na to, że klienci znajdą się sami. Inni będą pracować np. przy wdrażaniu RODO, ale jako specjaliści ds. komunikacji, którzy co najwyżej przygotują dwa artykuły i wyślą kilkadziesiąt e-maili. Później jednak będą ogłaszać na lewo i prawo, że wdrażali RODO w Polsce, pozycjonując się na nie wiadomo jak dużych ekspertów. Jak myślisz, kto z tych osób osiągnie sukces i zrobi karierę?
1. Praca marzeń wymaga odwagi
Badanie przeprowadzone przez firmę Xero wśród 1000 właścicieli małych firm pokazuje, że "amerykański sen" to przeszłość. Dla wielu przedsiębiorców taka wizja jest już jedynie sloganem z haseł reklamowych i starych filmów. Aż 37% ankietowanych uważa, że nawet nie stać ich na własny, nowy samochód, a 31% przestało wierzyć w istnienie czegoś takiego jak wolny rynek.
Jeśli chcemy osiągnąć sukces i wykonywać wymarzoną pracę, musimy zdobyć się na odwagę. Wszystko jest w zasięgu ręki, ale trzeba po to sięgnąć. Nie możemy się bać i myśleć, że jesteśmy w czymś gorsi od innych.
2. Wymarzona praca to jedno, odpowiednia firma - drugie
Nierzadko jest tak, że sama praca jest świetna i uwielbiamy ją wykonywać. Ale firma, która ją oferuje, nie słynie ze zbyt przyjaznego środowiska pracy. Wymaga częstych nadgodzin, jak również zapewnia relatywnie niskie wynagrodzenie. Nagle okazuje się, że możesz robić coś, co sprawia mniejszą przyjemność, ale bez nadgodzin i za większe pieniądze. Co w takiej sytuacji?
Jeśli tak jest, praca marzeń okazuje się tak naprawdę koszmarem. Trzeba albo poszukać podobnego stanowiska u innego pracodawcy. A jeśli go nie ma, to zaproponować stworzenie odpowiedniego miejsca - to dotyczy szczególnie zawodów kreatywnych.
Przedsiębiorca nie powinien mieć tutaj natomiast problemu. Sam układa swoją pracę i jeśli wszystko robi dobrze, to zaplanuje ją w taki sposób, aby faktycznie mógł powiedzieć, że wykonuje to, co sprawia mu przyjemność.
3. Nie można rezygnować z szans
Kluczowe jest, aby nie rezygnować z szans, jakie mogą się pojawiać. Możliwości związane z pracą marzeń nie pojawiają się każdego dnia.
Sprawdź: Banknot 500 zł
Ciekawie mówi o tym Jon Levy, naukowiec i założyciel organizacji The Influencers Dinner & The Salon: "Chleb pozostawiony na kilka dni na blacie, bez żadnego zakrycia, zacznie zmieniać kolor, straci świeżość i stanie się niejadalny. Marzenia nabierają podobnych cech, jeśli nie są celami, które można zrealizować, aby uzyskać idealną pracę".