NFT, blockchain, metaverse. Skinwallet jeszcze mocniej wchodzi w e-sport

Kornel Szwaja
Kornel Szwaja, fot. materiały prasowe
Skinwallet, właściciel platform do handlu dobrami cyfrowymi w grach komputerowych i pionier wdrażania projektów NFT wśród spółek notowanych na GPW, zawarł ramową umowę o współpracy z ESE Europe. ESE będzie wspierać Skinwallet w obszarach związanych z organizacją eventów oraz marketingiem e-sportowym i gamingowym.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

ESE to europejska firma rozrywkowa i technologiczna, której działalność skoncentrowana jest na grach i e-sporcie i która dąży do uzyskania statusu dominującego globalnego gracza w obszarze technologii i infrastruktury e-sportowej. Firma świadczy usługi na rzecz wiodących twórców, wydawców i marek z branży gier wideo, dostarczając technologię, infrastrukturę i usługi angażowania fanów na arenie międzynarodowej. ESE prowadzi również własne kanały e-commerce, drużyny e-sportowe i ligi gier.

- Możliwości rozwoju w obszarze metaverse i Web3 są bezprecedensowe. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję współpracować ze sprawdzonym operatorem w tym sektorze. ESE jest doskonale przygotowana do wspierania Skinwallet w ich globalnej ekspansji w metaverse – komentuje Konrad Wasiela, CEO ESE.

ESE Europe, wykorzystując swoje doświadczenie i kompetencje zgromadzone w Grupie Kapitałowej ESE, została partnerem strategicznym Skinwallet w obszarach związanych z organizacją eventów oraz marketingiem e-sportowym i gamingowym, w tym we współpracy z influencerami. Skinwallet został natomiast partnerem technologicznym i strategicznym ESE Europe w obszarach związanych z blockchain, metaverse i NFT.

- Bardzo nas cieszy współpraca z ESE, którą w obszarze blockchain, metaverse i NFT będziemy wspierać także zapleczem technologicznym. Nasze wysokie kompetencje i doświadczenie w tworzeniu złożonych aplikacji internetowych pozwolą nam zbudować i rozwijać wartościową, partnerską współpracę. Wierzę, że przyniesie ona w niedługiej przyszłości ciekawe projekty o zasięgu globalnym - komentuje Kornel Szwaja, prezes zarządu Skinwallet.

Zobacz też: Emotka

Skinwallet coraz mocniej wchodzi więc w segment e-sportowy. Umowa ramowa z ESE to kolejne partnerstwo, które pozwoli spółce zwiększyć globalną ekspozycję i dotrzeć do nowych użytkowników. W grudniu zeszłego roku Skinwallet nawiązał dwie współprace polegające na dostarczaniu technologii (API) i umożliwiające listowanie skinów dostępnych w należącej do niego platformie Skinwallet Market w serwisach partnerów. Jednocześnie spółka dynamicznie rozwijała swój pionierski projekt NFT - Cyber Warriors Army (CWA), łączący elementy e-sportowe i science-fiction.

Sprawdź: Rynek Steam

Tokenowa rewolucja. Czy polskie startupy jej nie prześpią?

O rynku NFT więcej piszemy TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ