Tony Hawk. Od jazdy na desce do sprzedaży milionów desek własnej marki

Tony Hawk / Fot. Birdhouse.com
Tony Hawk / Fot. Birdhouse.com
Ponad 50-letni Tony Hawk nie jest już tak dobry na desce, jak był w młodszych latach. To jednak nazwisko, które na zawsze pozostanie w głowach fanów deskorolek.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tony Hawk ma majątek o wartości ok. 140 mln dolarów. To zarazem niezwykle popularny, amerykański zawodowy skater, a od wielu lat także właściciel firmy Birdhouse. 

Hawk przez wiele lat doskonalił się w sztuce jazdy na desce, a kiedy pojawiły się gry wideo z jego nazwiskiem, był już świetnym zawodnikiem. Dość powiedzieć, że na deskorolce zaczął jeździć już w wieku 9 lat, a wieku 14 był już profesjonalistą. Opanował tę sztukę na tyle dobrze, że przez 12 lat z rzędu był mistrzem świata!

Tony Hawk i przygoda z Activision

W 1999 r. Tony Hawk nawiązał współpracę z wydawcą gier Activision. Tak zrodziła się jedna z najpopularniejszych gier wideo, seriia Tony Hawk's Pro Skater, która obecnie jako seria warta jest miliardy dolarów. To dzięki tej grze większość ludzi dowiedziała się, kim jest Tony, a także spędziła wiele godzin na jeżdżeniu na wirtualnej desce. 

Marka osobista: Victoria Beckham

Tony Hawk tak bardzo rozsławił swoje nazwisko za sprawą gier, że późniejsze pomnażanie majątku nie było większym problemem. Kiedy masz swoje 5 minut, zdecydowanie powinieneś je wykorzystać - i tak też zrobił Hawk. 

Występował w reklamach, na eventach, a także założył własne biznesy. Jego portfolio obejmuje m.in. deskorolki Birdhouse, odzież Hawk Clothing, jak również artykuły i zabawki sportowe Tony Hawk Signature Series. 

Hawk występuje również w serialach, a także zdradził, że od dawna inwestuje w Bitcoina (BTC). Nie powiedział, jak dużo BTC posiada, ale jeśli przez lata zachował swoje krypto aktywa i ich nie sprzedawał, prawdopodobnie ma miliony dolarów także w BTC.

Jak przekonywał Hawk w wielu wywiadach, dla niego najważniejsza okazała się determinacja i po prostu robienie tego, co się kocha i co sprawia przyjemność. Kiedy zaczynał, deskorolki nie były czymś popularnym, a nawet były postrzegane jako dziwactwo. To jednak w niczym mu nie przeszkadzało i stale szlifował swoje umiejętności. 

Inspiracje: Kylie Jenner 

"Najlepszą radą, jaką mogę dać, jest wiara w siebie i stawianie sobie nowych wyzwań bez względu na to, jak daleko zajdziesz" - mówi Tony Hawk. "Nawet jeśli myślisz, że zrobiłeś już wszystko lub jesteś uważany za najlepszego na świecie w swojej dziedzinie, rzucaj sobie nowe wyzwania. Jesteś tylko tak dobry, jak twoja ostatnia sztuczka w oczach opinii publicznej".

ZOBACZ RÓWNIEŻ