Glovo i rewolucja w dostawach? Biek pomaga przedsiębiorcom w dotarciu do klientów

Glovo
Fot. materiały prasowe
Nowy gracz na rynku dostaw - usługa Biek, stworzona we współpracy z Biedronką i dostępna w ramach aplikacji Glovo, szybko zdobywa popularność w Polsce.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl obecnie usługa Biek działa w 14 dark store'ach w sześciu miastach, ale wkrótce ma się rozszerzyć o 12 nowych lokalizacji, w tym Bydgoszcz, Lublin, Olsztyn i Szczecin. Celem Bieka jest osiągnięcie czasu dostawy w zaledwie 20 minut.

Rośnie zapotrzebowanie na szybkie dostawy

Duże zainteresowanie usługą oraz rosnące zapotrzebowanie na szybkie dostawy skłaniają Biedronkę i Glovo do dalszego rozwoju usługi Biek. Obecnie Biek jest drugim pod względem liczby zamówień w aplikacji Glovo - najpopularniejsze zamówienia to dostawy z restauracji McDonald's. Dostawy produktów z Biedronki, zarówno w ramach usługi Biek, jak i dłuższych dostaw ze sklepów, są dostępne w 135 miastach w całym kraju.

Głosy jak zapachy. Wywiad z twórcą Elevenlabs

Glovo już w 200 miastach Polski

Glovo, operator aplikacji, może pochwalić się obecnością w 200 miastach w Polsce, co obejmuje aż 80% populacji miejskiej kraju. Firma szacuje, że liczba zamówień w 2023 roku wzrośnie o około 30%. W planach jest także rozwój dostaw produktów pozaspożywczych, takich jak leki OTC, elektronika, odzież i książki.

W ciągu ostatniego roku liczba aktywnych restauracji i sklepów w aplikacji Glovo wzrosła o 40%. Obecnie co czwarta restauracja w Polsce jest dostępna na tej platformie. Kurier kulinarny chwali się, że wspiera lokalnych przedsiębiorców w lokalnej ekspansji. Dzięki większemu zasięgowi klientów za sprawą Glovo mogą docierać zakątki miasta oddalone od lokalu gastronomicznego.

Marka Godna Zaufania 2023. Wyniki badania

Glovo chce zostać liderem rynku dostaw

Carlos A. Silvan, General Manager Glovo Polska, jest przekonany, że Glovo wkrótce stanie się liderem rynku dostaw pod względem liczby realizowanych „przesyłek”.

Co to wszystko oznacza dla użytkowników aplikacji? Szybsze dostawy i większą dostępność produktów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ