Firmy technologiczne przeznaczą miliardy dolarów na cyberbezpieczeństwo

Firmy technologiczne zainwestują w cyberbezpieczeń
Firmy technologiczne zainwestują w cyberbezpieczeństwo / Fot. Pexels.com
Niektóre z największych firm technologicznych zobowiązały się zainwestować miliardy dolarów na wzmocnienie obrony cybernetycznej i szkolenie wykwalifikowanych pracowników. To decyzje po spotkaniu prezesów firm w Białym Domu z prezydentem Joe Bidenem.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Spotkanie w Białym Domu odbyło się m.in. ze względu na to, że mamy na świecie coraz więcej ataków ransomware, w tym skierowanych w amerykańskie korporacje i infrastrukturę krytyczną. Pojawiają się również inne nielegalne operacje cybernetyczne, które władze USA powiązały z zagranicznymi hakerami.

Sprawdź: Jak napisać referencje dla pracownika

Administracja Bidena wzywa więc sektor prywatny do wzięcia udziału w ochronie przed coraz bardziej wyrafinowanymi atakami. W publicznych występieniach przed spotkaniem Biden określił cyberbezpieczeństwo jako "podstawowe wyzwanie dla bezpieczeństwa narodowego" w USA. 

Prezydent USA uważa, że większość infrastruktury krytycznej jest własnością sektora prywatnego, który też ją obsługuje, a rząd nie jest w stanie sprostać wyzwaniu, jakim jest zapewnienie odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeńśtwa. "Zaprosiłem was tutaj, ponieważ macie możliwości i odpowiedzialność, jak sądzę, by podnieść poprzeczkę w zakresie cyberbezpieczeństwa" - powiedział Biden. 

Firmy technologiczne przeznaczą miliardy dolarów na cyberbezpieczeństwo 

Po spotkaniu Biały Dom ogłosił, że Google zobowiązał się do zainwestowania 10 mld dolarów w cyberbezpieczeństwo w ciągu 5 lat. Pieniądze zostaną przeznaczone na zabezpieczenie łańcucha dostaw oprogramowania i rozszerzenie tzw. programów zerowego zaufania. Administracja Bidena szukała sposobów zabezpieczenia rządowego łańcucha dostaw po masowej kampanii cyberszpiegowskiej rządu rosyjskiego, która wykorzystywała luki i zapewniała hakerom dostęp do sieci agencji rządowych USA i firm prywatnych.

Inspiracje: Jessica Biel 

Microsoft zapowiedział, że zainwestuje 20 mld dolarów w cyberbezpieczeństwo w ciągu najbliższych 5 lat. Firma udostępni też 150 mln dolarów na usługi techniczne, aby pomóc władzom lokalnym w modernizacji ich zabezpieczeń. IBM planuje przeszkolić 150 000 osób w zakresie cyberbezpieczeństwa w ciągu 3 lat, a Apple powiedziało, że opracuje nowy program, aby wzmocnić łańcuch dostaw technologii. Amazon zapowiedział, że zaoferuje społeczeństwu takie samo szkolenie w zakresie świadomości bezpieczeństwa, jakie zapewnia pracownikom.

Na środowe spotkanie zaproszono kadrę kierowniczą każdej z tych firm, a także dyrektorów branży finansowej oraz przedstawicieli sektora energetycznego, edukacyjnego i ubezpieczeniowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY