Czy polscy piłkarze powinni grać w kadrze za darmo? Zdania są podzielone

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski, fot. Shutterstock
Agencja Pentagon Research zapytała Polaków o to, czy nasi piłkarze powinni grać w kadrze za darmo. Co piąta osoba zdecydowanie nie chce, aby zawodnicy za grę w reprezentacji otrzymywali wynagrodzenie, przeciwnie uważa co dziesiąty ankietowany.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Temat wynagrodzenia dla piłkarzy za grę w narodowej reprezentacji powrócił po Mistrzostwach Świata w Katarze, za sprawą afery z potencjalną rządową premią za awans do fazy pucharowej turnieju. O sprawie jako pierwszy napisał serwis WP Sportowe Fakty - do polskich zawodników, oprócz premii od Polskiego Związku Piłki Nożnej, miało trafić aż 30 mln zł z pieniędzy podatników. Aferę szybko podchwyciły inne media. W tej historii pojawił się również m.in. reprezentat dzwoniący do premiera po meczu z Argentyną oraz wątek dzielenia pieniędzy według czasu gry podczas mundialu.

Agencja Pentagon Research zapytała Polaków o to, czy zawodnicy powinni otrzymywać wynagrodzenie za grę w narodowej reprezentacji. Badanie zostało zrealizowane w dniach 13-16 grudnia 2022 roku na próbie 1000 respondentów zarejestrowanych w internetowym panelu badawczym Pentagon Online. Jak kształtują się wyniki?

33 proc. - tylu ankietowanych uznało, że piłkarze raczej powinni otrzymywać wynagrodzenie

21 proc. - tylu ankietowanych uznało, że piłkarze zdecydowanie nie powinni otrzymywać wynagrodzenia

20 proc. - tylu ankietowanych uznało, że piłkarze raczej nie powinni otrzymywać wynagrodzenia

12 proc. - tylu ankietowanych uznało, że piłkarze zdecydowanie powinni otrzymywać wynagrodzenie

15 proc. - odpowiedzi "trudno powiedzieć"

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ