Wyróżnienia dla firm: Certyfikat Równości Płac

gender gap bcc
Fot. shutterstock.
Business Centre Club w ramach projektu BCC Kobiety zaprasza na wydarzenie Certyfikat Równości Płac – GENDER EQUALITY W BIZNESIE. Podczas spotkania wyróżnienia otrzymają firmy, które skutecznie zasypują lukę płacową.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Spotkanie odbędzie się w piątek 25 listopada o godz. 12:00 w Villi Foksal (ul. Foksal 3/5, 00-366 Warszawa).

Firmy otrzymają certyfikaty równości

Podczas spotkania przyznane zostaną pierwsze w Polsce Certyfikaty Równości Płac firmom przestrzegającym zasad symetrycznego systemu wynagrodzeń kobiet i mężczyzn.
 
Żyjemy w XXI wieku, a badania naukowe dowodzą, że w Polsce kobiety nadal zarabiają nawet o 30% mniej od mężczyzn na tych samych stanowiskach, z tym samym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym.

Zasypać lukę płacową

"Ideą projektu BCC Kobiety jest między innymi: propagowanie równości szans dla kobiet i mężczyzn w biznesie, równego wynagradzania oraz niezależności ekonomicznej kobiet". – wskazuje Katarzyna Woszczyna, Wiceprezeska Business Centre Club.

"Stworzony przez BCC Kobiety Certyfikat Równości Płac to wyróżnienie, którego celem jest budowanie świadomości na temat konieczności równości płci oraz docenienie firm, które sprawiedliwie wynagradzają kobiety i mężczyzn". – podkreśla Wiceprezeska BCC. 

Ambasadorzy projektu BCC Kobiety: Agnieszka Holland, Senator Krzysztof Kwiatkowski. Więcej na temat projektu BCC Kobiety oraz Certyfikatu Równości Płac na stronie internetowej BCC.

My Company Polska jest patronem medialnym wydarzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ