CBA z kontrolą w NCBiR! Nieoficjalnie: powodem program "Szybka Ścieżka"

pilne
Kwota wolna od podatku zostanie podniesiona do 60 tys. zł. Zmiany mają wejść w życie najpóźniej na koniec kadencji. / fot. Shutterstock
CBA rozpoczęło kontrolę w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, o czym jako pierwszy poinformował Onet. Zdaniem dziennikarzy portalu, kontrola ma dotyczyć programu "Szybka Ścieżka".

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kontrola w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju - jak informuje Onet - dotyczy programu "Szybka Ścieżka" i kontrowersji z nim związanych, a CBA podjęło czynności w związku z zawiadomieniem do prokuratury w sprawie 55 mln zł dotacji przyznanej przez NCBiR 27-latkowi, który zarejestrował działalność gospodarczą zaledwie 10 dni przed ostatecznym terminem składania wniosku. Spółka otrzymała najniższą możliwą ocenę dopuszczoną do finansowania, a celem projektu były "rozwiązania IOT do śledzenia towarów w łańcuchu dostaw i monitorowania parametrów ich transportu". O gigantycznej dotacji dla firmy jako pierwsze informowało Radio Zet.

Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

NCBiR jak na razie - ze względu na dobro postępowania - nie komentuje zamieszania, potwierdza jedynie, że Centralne Biuro Antykorupcyjne rzeczywiście rozpoczęło kontrolę, a Dyrekcja Centrum gwarantuje pełną współpracę z CBA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ