Rafał Baniak, szef Pracodawców RP, zatrzymany przez CBA!

CBA
CBA, fot. Adobe Stock
Centralne Biuro Antykorupcyjne w dzisiejszej akcji zatrzymało Rafała Baniaka, prezesa Pracodawców RP i członka Rady Dialogu Społecznego. Oprócz niego zatrzymano kilku przedsiębiorców.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak wynika z komunikatu CBA, agenci oprócz zatrzymania kilku osób, dokonali przeszukania w kilkunastu miejscach w kraju. Jednym z nich ma być warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta. Według RMF FM zatrzymanie Baniaka dotyczy podejrzenia korupcji w MPOM. Miało do tego dochodzić w latach 2020-2023.

Rafał Baniak oraz przedsiębiorcy zostali przewiezieni do Katowic. Tam zostaną przesłuchani. Zatrzymanie zostało wykonane na polecenie katowickiej prokuratury.

- Protestujemy przeciwko nadużywaniu przez organy ścigania tak dotkliwych środków bez wystarczającego uzasadnienia - podali Pracodawcy RP.

Wcześniej w oświadczeniu mecenas Maciej Zaborowski, obrońca Baniaka napisał, że "Rafał Baniak jest osobą publiczną i nigdy nie uchylał się od udziału w czynnościach prowadzonych przez sąd czy prokuraturę. Gdyby został wezwany na przesłuchanie, stawiłby się na nie bez zwłoki".

Mecenas zaznaczył, że Rafał Baniak uznaje się za osobę niewinną i zgadza się na udostępnianie wizerunku.

Rafał Baniak zanim został szefem Pracodawcó RP, był m.in. podsekretarzem stanu w resorcie polityki społecznej (2004-2005), ministerstwo gospodarki (2007-2011) oraz skarbu państwa (2011-2015).

Przypomnijmy, w październiku CBA zatrzymało m.in. Macieja Wituckiego, szefa Konfederacji Lewiatan. Do zatrzymania doszło w trójmiejskim hotelu, tuż przed konferencją organizowaną przez Lewiatana. Wówczas RDS oraz organizacje biznesowe protestowały przeciwko zatrzymaniu w taki sposób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ