Biznes inspirował do współpracy podczas 7. Targów CSR

Nowi partnerzy FOB. Fot. Materiały prasowe Nowi partnerzy FOB. Fot. Materiały prasowe
Szeroko pojęta współpraca biznesu z otoczeniem była tematem przewodnim 7. Targów CSR, które odbyły się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Kluczowymi punktami programu były: ogłoszenie raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”, pan

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Szeroko pojęta współpraca biznesu z otoczeniem była tematem przewodnim 7. Targów CSR, które odbyły się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Kluczowymi punktami programu były: ogłoszenie raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”, panel na temat roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz rozstrzygnięcie pierwszego w Polsce #SustainHack.

12 kwietnia w Warszawie odbyło się po raz siódmy największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu – Targi CSR, organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Swoje projekty, inicjatywy, usługi i produkty zaprezentowało 77 wystawców. Obok firm znalazły się organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, media, a także jednostka organizacyjna samorządu województwa i uniwersytet. W wydarzeniu udział wzięło około 2500 zwiedzających.

Uczestnicy 7. Targów CSR mogli skorzystać z przygotowanych przez wystawców atrakcji. I tak na przykład firma Siemens zorganizowała na stoisku business mixer o efektywności energetycznej budynków. Ergo Hestia zaprezentowała i umożliwiła wypróbowanie najnowocześniejszego urządzenia do reedukacji chodu – egzoszkieletu, który na co dzień wykorzystywany jest w terapii ofiar wypadków. Do sklepu w pełni odpowiedzialnego społecznie zaprosiło Jeronimo Martins Polska, a Polpharma umożliwiła zwiedzającym przeprowadzenie badań spirometrycznych, ułatwiających rozpoznanie chorób układu oddechowego.

W gronie wystawców znalazła się także Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP), która wspólnie z dwunastoma firmami stowarzyszonymi już po raz trzeci utworzyła pawilon francuski. „Z każdą edycją targów zajmujemy więcej przestrzeni i jest z nami więcej firm. To wyraźny sygnał, że członkowie Izby podejmują coraz więcej aktywności w obszarze CSR i chcą się nimi dzielić z innymi” – mówi Mariusz Kielich, kierownik ds. komunikacji i PR we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej.

7. Targom CSR towarzyszyła bogata merytorycznie część konferencyjna. Łącznie odbyło się 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów. W panelu głównym dyskutowano o roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. – Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ wyznaczyły kierunek działania państw i biznesu, szczególnie biznesu społecznie odpowiedzialnego. Jego zaangażowanie w realizację ambitnych planów może dobrze służyć samym firmom oraz ich otoczeniu, tego oczekują coraz częściej ich pracownicy i klienci. Zrównoważony rozwój wymaga współpracy, tworzenia szerokich koalicji i partnerstw. 7. Targi CSR miały przypomnieć o znaczeniu współpracy w budowaniu lepszego świata, a także zainspirować do wspólnego działania, szukania porozumień i innowacji – zapewnia Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizatora 7. Targów CSR.

Jednym z głównych punktów programu targów była publikacja szesnastej już edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. Ukazała się w nim rekordowa liczba działań CSR, zgłoszonych przez 177 firm. Po raz pierwszy suma praktyk nowych i długoletnich przekroczyła 1000.

Podczas targów miało także miejsce rozstrzygnięcie pierwszego w Polsce #SustainHack, czyli konkursu Idea Challenge, którego celem było znalezienie rozwiązań dla wyzwań z zakresu zrównoważonego rozwoju postawionych przez Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską. Uczestnicy wydarzenia poznali też najlepsze artykuły 2017 roku dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju nagrodzone w konkursie „Pióro odpowiedzialności”.

Więcej informacji na stronie: www.odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY