mięso z probówki
zobacz inne tematyPrzełom w produkcji żywności. Polska może zarobić miliardy na mięsie hodowanym komórkowo
To nie jest substytut mięsa ani produkt roślinny. To prawdziwe mięso – drób, wieprzowina, wołowina czy owoce morza – produkowane w specjalnych bioreaktorach, podobnych do tych, w których warzy się piwo. Zamiast hodować całe zwierzęta, hoduje się tylko te części, które faktycznie trafiają na nasze talerze. Ten rodzaj produkcji może przynieść Polsce nawet 4 mld euro zysku rocznie.
LabFarm otrzymał ponad 9 mln zł od NCBR. To pierwsza polska firma produkująca mięso metodą komórkową
Spółkę LabFarm wsparło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Finansowanie oficjalnie rozpoczęło się 1 sierpnia br. Firma ma w planach rozwój marki własnej, pod którą LabFarm wprowadzi swoje produkty na rynki europejskie.
Ponad połowa z nas akceptuje pomysł produkcji mięsa hodowanego komórkowo
Nowe badanie pokazuje stosunek Polaków do mięsa hodowanego komórkowo – według 56 proc. badanych powinno ono być dostępne dla konsumentów, jeśli przejdzie ocenę organów regulujących bezpieczeństwo żywności. Mięso hodowane komórkowo jest podobne do mięsa, które jemy dzisiaj, jednak produkuje się je w kultywatorach podobnych do fermentatorów używanych do produkcji piwa, a nie pozyskuje z hodowli zwierząt.
Europejska rewolucja w żywności: Niemiecki startup wnioskuje o sprzedaż mięsa z probówki
The Cultivated B, niemiecki startup będący częścią Infamily Foods, stawia czoło rewolucji w branży spożywczej. To pierwsza firma w Europie, która ubiega się o zgodę na sprzedaż mięsa hodowanego komórkowo.