citroen
zobacz inne tematyCzas wielkich odkryć. Jak powstają nowe segmenty samochodów
Aby sprostać oczekiwaniom klientów i podsycać popyt, producenci aut muszą stale wymyślać coś nowego. Tak powstało wiele niszowych modeli, które z czasem doprowadziły do powstania potężnych segmentów. Jakie nisze odkrywane są dzisiaj? Dokąd koncerny zapuszczają się w poszukiwaniu inspiracji?
Samochód 2022 roku to towar drogi i deficytowy. Kiedy sytuacja się poprawi?
Rynek motoryzacyjny przeżywa trudne chwile. Samochodów brakuje, a jeśli już są, to okazują się potwornie drogie. W najbliższej przyszłości nie widać szans na poprawę. Możliwe, że lepsze czasy nadejdą dopiero w 2023 r.
Zagrożone segmenty, czyli auta, które mogą zniknąć
Małe, miejskie auta nie przetrwają – stwierdził Luca de Meo, szefujący Renault. Powodem są normy emisji spalin Euro 7 i rosnące koszty produkcji. Ale to nie jest jedyna przyczyna zmian na rynku. Wiele z nich wymuszają rynkowe trendy. Czasami bardzo korzystne dla producentów.
Na zielono, czyli nowości motoryzacyjne 2021 r.
Choć premiery motoryzacyjne prezentowane są przez cały rok, to właśnie początek stycznia sprzyja informowaniu o zaplanowanych nowościach. W 2021 r. wiele z nich to auta elektryczne – do tego prowadzą restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin. Ale to jeszcze nie jest koniec ery aut z tradycyjnym napędem.
Wszystko dla firmy, czyli auta użytkowe
Wiele firm nie może się obejść bez samochodów dostawczych. To sklepy, warsztaty, przedsiębiorstwa transportowe i setki innych rodzajów przedsiębiorstw, które potrzebują samochodów spełniających niekiedy bardzo szczególne kryteria.