biuro informacji kredytowej
zobacz inne tematyKredyty na dnie, mieszkaniówka na hamulcu. Zainteresowanie kredytami będzie spadać?
Rynek mieszkaniowy i kredytowy to naczynia połączone. Polityka monetarna państwa sprawiła, że po stronie finansowej tego naczynia zobaczyliśmy w 2022 r. dno. Wprawdzie jeszcze zupełnie ten strumień finansowania zakupu nieruchomości nie wysechł, ale bez istotnej zmiany polityki banków trudno mówić o tym, by był w stanie wystarczająco zasilać mieszkaniówkę w 2023 r.
SMS lub mail o nadpłacie podatku? Uważaj, to może być oszustwo
Informacja z Urzędu Skarbowego o tym, że mamy do odebrania nadpłatę podatku, to z pewnością dobra wiadomość. Za to powiadomienie o niedopłacie, może wpędzić każdego w poważne zaniepokojenie. Kiedy dostaniemy SMS-a na ten temat, powinniśmy mieć się na baczności, gdyż to może być próba oszustwa - ostrzegają eksperci Biura Informacji Kredytowej.
Biuro Informacji Kredytowej i Microsoft nawiązują strategiczne partnerstwo
Strategiczne porozumienie pomiędzy Biurem Informacji Kredytowej i Microsoft oznacza współpracę w budowaniu ekosystemu wokół nowoczesnych usług finansowych, wspólne działania w obszarze odpowiedzialności społecznej, a także partnerstwo w ramach piaskownicy technologicznej BIK HUB.
Spada popyt na kredyty mieszkaniowe
W listopadzie br. zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi spadło o 4,4 proc. w porównaniu do tego z 2019 roku - wynika z najnowszego odczytu BIK Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe.
Zaległości Polaków wciąż rosną. 63-latek z Lubelszczyzny ma do spłacenia ponad 73 mln zł
W czasie drugiego i trzeciego kwartału 2020 r. zaległości konsumentów z tytułu nieopłaconych rachunków i rat kredytowych, podniosły się o niemal 3,5 mld zł do 83,2 mld zł - wynika z raportu InfoDług, opracowanego przez Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor oraz BIK. Jednocześnie liczba niesolidnych dłużników spadła o 12 tys. osób do blisko 2 mln 822 tys.