Karta paliwowa – sposób na oszczędności w firmie
Karty flotowe oferują przedsiębiorcom większą kontrolę nad tym, jak pracownicy korzystają z firmowych zasobów. / fot. mat. pras.z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 11/2024 (110)
Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!
Karty paliwowe, poza przedsiębiorstwami różnej wielkości, są przeznaczone dla właścicieli firm transportowych, osób zarządzających flotą w firmach logistycznych oraz firm kurierskich i przewozowych.
Łatwiejsze zarządzanie kosztami paliwa
Jednym z najważniejszych atutów kart paliwowych jest to, że umożliwiają one precyzyjną kontrolę nad wydatkami na paliwo. Korzystający z nich mogą ograniczyć całkowite koszty transportu. Karty umożliwiają całodobowy wgląd w każdą transakcję online po zalogowaniu się na stronę internetową. Poza tym przedsiębiorcy mogą uzyskać informacje dotyczące ilości zakupionego paliwa, miejsca tankowania, liczby przejechanych kilometrów, a także czasu zakupu – takie raporty otrzymują przedsiębiorcy korzystający z kart paliwowych od Circle K. Oprócz tego nie trzeba zbierać paragonów z każdej stacji paliw. Wszystkie transakcje są automatycznie rejestrowane, a przedsiębiorca otrzymuje zbiorcze faktury i dostęp do historii transakcji, co znacznie upraszcza księgowość.
Zwiększona kontrola i bezpieczeństwo
Karty flotowe oferują przedsiębiorcom większą kontrolę nad tym, jak pracownicy korzystają z firmowych zasobów. Korzystanie z kart paliwowych jest bezpieczniejsze niż tradycyjne metody płatności, takie jak gotówka czy karty debetowe. Właściciele firm, którzy zdecydują się na ofertę Circle K Pro i Routex, mogą dodatkowo skorzystać z odroczonego terminu płatności, dzięki czemu właściciele firm nie muszą zaopatrywać pracowników w gotówkę lub zwracać im za wydatki, jeżeli przedpłacą kartę.
Co ważne, karty paliwowe są zazwyczaj chronione kodem PIN oraz mają określone limity, co minimalizuje ryzyko kradzieży lub nadużyć. W każdej chwili można zablokować kartę i zobaczyć wykonane na niej transakcje. W razie zgubienia karty blokuje się ją szybko, aby zapobiec nieautoryzowanym transakcjom.
Właściciel karty może z góry ustalić, gdzie i na co można ją wykorzystać. Można np. ograniczyć możliwość zakupów wyłącznie do paliwa, co zapobiega nadużyciom i nieautoryzowanym zakupom. Dodatkowo dla lepszej kontroli wydatków Circle K umożliwia wprowadzenie limitów kwotowych dziennych, tygodniowych i miesięcznych.
Lepsze perspektywy dla ekspansji
Karty paliwowe mogą odegrać kluczową rolę w ekspansji firmy, zwłaszcza jeśli działalność wiąże się z flotą pojazdów lub częstymi podróżami służbowymi. Jak to może wyglądać w praktyce? Circle K ma w swojej ofercie kartę Circle K Routex, do wykorzystania w 32 krajach Europy na stacjach własnych, a także 2200 stacjach Total Energies w Niemczech, Belgii, Holandii i Luksemburgu, które sieć Circle K przejęła w 2023 r. Routex umożliwia również regulowanie opłat za przejazdy drogami.
Zniżki i programy lojalnościowe
Karty paliwowe oferowane przez duże sieci stacji paliw, takich jak Circle K, często są powiązane z programami lojalnościowymi oraz zniżkami na różne usługi i produkty. Dzięki temu firmy mogą jeszcze bardziej obniżyć koszty związane z tankowaniem, a kierowcy i pracownicy korzystający z kart flotowych mogą liczyć na:
- Rabaty: posiadacze kart Circle K otrzymują rabaty na zakup paliwa, ale także na Adblue, usługi myjni automatycznej, artykuły samochodowe oraz na kawę i produkty z oferty gastronomicznej. W zależności od potrzeb mogą wybrać karty: Circle K Easy Card, Circle K Pro Card oraz Circle K Routex.
- Programy lojalnościowe: użytkownicy kart Circle K Pro Card lub Circle K Routex, którzy dodadzą je do programu lojalnościowego Circle K EXTRA, mogą otrzymać za każde 500 l paliwa z kartą flotową oraz użycie karty lojalnościowej EXTRA bon w wysokości 10 zł do wykorzystania na dowolne zakupy, a kawę zawsze mogą kupić 20 proc. taniej. Z kolei posiadacze Easy Card mogą liczyć na promocję na start, w ramach której rabat na paliwo może wynieść nawet do 20 gr/l.
Dowiedz się więcej na stronie:
Więcej możesz przeczytać w 11/2024 (110) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.