HumanTech Summit - w Warszawie o sztucznej inteligencji
HumanTech Summit / Fot. materiały prasoweNaszym celem jest zbliżenie technologii i nauk humanistycznych, jednak na pierwszym miejscu stawiamy człowieka – stąd hasło: „Przypominamy o człowieku, inspirujemy technologią”. W tym roku będziemy rozmawiać w szczególności o:
- sztucznej inteligencji i społeczeństwie
- sztucznej inteligencji w interakcji z ludźmi
- sztucznej inteligencji w medycynie i zdrowiu
- AI w biznesie i przemyśle
- AI i VR w terapii
- generatywnej sztucznej inteligencji w praktyce: przemysł kreatywny i praca
- generatywnej sztucznej inteligencji w praktyce: edukacja i medycyna
Tematy te będą omawiane w formie sesji tematycznych przez prelegentów wybranych przez Komitet Naukowy spośród nadesłanych zgłoszeń. Ponadto, w programie znajdują się panele dyskusyjne, w których skonfrontujemy różne punkty widzenia na temat społecznych aspektów technologii. Zapraszamy do nich również praktyków – ekspertów z firm, instytucji i organizacji pozarządowych. Tak jak w poprzednich edycjach, naszymi Keynote Speakerami będą uznani światowi naukowcy i badacze. W tym roku gościć będziemy:
- Andrew K. Przybylski, PhD (Oxford University, GB)
- Arvid Kappas, PhD (Constructor University Bremen gGmbH, Niemcy)
- S. Shyam Sundar, PhD (Penn State University, USA)
- Matt Motyl, PhD (University of Southern California, USA)
- Nina Jane Patel (Vice Chair of Research Division, Kabuni, GB)
- Katherine Stapleton, PhD (Oxford University, GB)
W ramach konferencji organizujemy dodatkowo Startup Evening – wieczór networkingowy, Hackathon, warsztaty oraz przestrzeń wystawową nowych technologii.
Wszystko to pozwala na stworzenie wieloaspektowego wydarzenia, unikalnego w środowisku naukowym. Będzie to także doskonała okazja do spotkania czołowych naukowców i liderów branży z całego świata, którzy przedstawią wyniki swoich badań oraz podzielą się doświadczeniami i pomysłami na przyszłość.
Konferencja odbędzie się w siedzibie Uniwersytetu SWPS, jednej z najlepszych uczelni w Polsce, ale HTS to wydarzenie hybrydowe, dostępne również na żywo w internecie.
Partnerami konferencji są m.in.: Szwedzko-Polska Izba Handlowa, Fundacja PZU, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Humanities, Centrum Etyki Technologii oraz DigitalPoland.
Patronami honorowymi są: Prezydent m.st. Warszawy oraz Ministerstwo Cyfryzacji.
Otwarcie konferencji zaszczyci swoją obecnością Wicepremier i Minister Cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski.