Zmitrowicz, Rzeczkowska i Hübner na specjalnej liście Bloomberga "EU Women in Finance"

Magdalena Zmitrowicz
Magdalena Zmitrowicz, fot. materiały prasowe
Bloomberg opublikował listę nazwisk kobiet, które dołączyły do specjalnej inicjatywy EU Women in Finance. W gronie wyróżnionych finansistek znalazły się Polki: wiceprezes banku Pekao odpowiedzialna m.in. za sektor małych i średnich firm, Magdalena Zmitrowicz; minister finansów Magdalena Rzeczkowska oraz prof. Danuta Hübner, członkini Parlamentu Europejskiego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Inicjatywa EU Women in Finance została uruchomiona w 2022 przez Bloomberg, jedną z największych firm w branży mediów biznesowych na świecie. Jej celem jest otwarcie świata globalnych finansów na młode kobiety oraz pokazanie inspiracji dla tych osób, które chcą rozwijać się w branży finansowej. 

W pierwszej wersji inicjatywa obejmowała głównie kraje Europy Zachodniej: Belgię, Francję, Niemcy, Włochy, Holandię i Hiszpanię. Kilka dni temu Bloomberg poinformował o rozszerzeniu inicjatywy na Polskę, Irlandię oraz Szwajcarię. 

Inicjatywa Bloomberga pomoże kobietom

Do tej pory w programie wzięło udział 300 studentek. Miały one okazję skorzystać z programu mentoringowego, a także spotkać się z najważniejszymi osobami w europejskiej branży finansowej. W tym roku liczba studentek wzrośnie do 450 - i dodatkowo dołączą do nich kobiety z Polski. Będzie to możliwe m.in. dzięki dołączeniu do programu trzech Polek - liderek świata finansów. Są to: Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes banku Pekao; minister finansów Magdalena Rzeczkowska oraz prof. Danuta Hübner, członkini Parlamentu Europejskiego.

Wśród ambasadorek znalazły się także m.in.: Ana Botín, Executive Chairman, Grupo Santander; Nadia Calviño, pierwsza wiceprezydent Hiszpanii; Thuy-Tien Glück, Head of Corporate Sustainability, HSBC Continental Europe; Virginie Maisonneuve, Global CIO Equities, Managing Director, Allianz Global Investors; Dr. Sabine Mauderer, członkini zarządu Deutsche Bundesbank czy Bettina Orlopp, CFO, Commerzbank.

ZOBACZ RÓWNIEŻ