Magdalena Zmitrowicz "bankowcem roku" międzynarodowej organizacji Qorus

Magdalena Zmitrowicz, fot. mat. prasowe
Magdalena Zmitrowicz, fot. mat. prasowe
Magdalena Zmitrowicz - wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw - została zwycięzcą w kategorii SME Banker of The Year w konkursie międzynarodowej organizacji Qorus. Wiceprezes została doceniona za wkład w rozwój bankowości MŚP, długofalowe wsparcie firm oraz ponadprzeciętne wyniki na tle sektora.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

To już czwarta edycja SME Banking Awards 2024 organizowana przez Qorus, który zrzesza blisko 1200 firm z branży finansowej z ponad 120 krajów. Zwycięzcy wyłaniani są na podstawie opinii jury oraz publicznego głosowania online.

- Dziękuję za docenienie mojego zaangażowania w rozwój sektora MŚP. To dla mnie szczególnie cenne, ponieważ zostało ono ocenione kompleksowo: przez międzynarodowe jury oraz osoby głosujące poprzez stronę konkursu. Ten sukces to osiągnięcie całego mojego zespołu w Pekao, który wytrwale i sumiennie realizuje obraną przez nas strategię dla małych i średnich przedsiębiorstw. To także zasługa długoterminowego horyzontu, w jakim planujemy nasze działania, tak, by wesprzeć klientów na każdym etapie ich działalności oraz utrzymać ich zaufanie. Otwartość na potrzeby przedsiębiorców procentuje, a wsłuchiwanie się w ich głos jest podstawą budowania dobrych relacji – mówi Magdalena Zmitrowicz.

Przeczytaj także: Wzrost wynagrodzeń w polsce bije rekordy

Podsumowanie 2023 roku

Pion Bankowości Przedsiębiorstw nadzorowany przez Magdalenę Zmitrowicz osiągnął w 2023 roku rekordowe wyniki. Dochody bankowości przedsiębiorstw w ubiegłym roku w porównaniu do roku poprzedzającego wzrosły o 22 proc. Saldo depozytów na koniec 2023 roku w porównaniu do końca 2022 roku wzrosło o 6,6 mld zł, czyli o 21 proc. Sprzedaż nowych finansowań w segmencie MŚP i MID w ubiegłym roku osiągnęła kwotę 21 mld zł. Systematycznie rośnie także wolumen finansowań MSP – 13 proc. r/r. Saldo kredytów w ciągu trzech lat (koniec 2020 - koniec 2023) wzrosło o 47 proc. – z 23,9 mld zł do 35,2 mld zł.

W ubiegłym roku Magdalena Zmitrowicz została wyróżniona Medalem Mikołaja Kopernika od Związku Banków Polskich za zasługi w zakresie rozwoju bankowego finansowania sektora MŚP. Wyróżnienie przyznawane jest przedstawicielom banków i instytucji, którzy swoim zaangażowaniem, profesjonalizmem i aktywnymi działaniami oraz otwartością na współpracę ze środowiskiem bankowym przyczynili się do jego rozwoju w Polsce.

Magdalena Zmitrowicz została też w 2023 roku ambasadorką programu EU Women in Finance, prowadzonego przez agencję Bloomberg. Zapoczątkowana w 2022 roku inicjatywa to pierwszy paneuropejski program oferujący młodym kobietom dedykowane szkolenia z rynków kapitałowych oraz możliwość pozyskiwania wiedzy od liderek kształtujących rynek usług finansowych w Europie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ