Vinted potwierdzi, czy nie kupujesz podróbek: nowe narzędzie w odzieżowej apce

podróbki
Fot. shutterstock,
Coraz częściej kupujemy przez aplikacje z używaną odzieżą. Sięgamy tam chętnie po droższe marki, których cena znacznie spada, gdy kupujemy produkty z drugiej ręki. Od teraz zespół ekspertów Vinted zweryfikuje, czy przedmioty wystawione na sprzedaż za ponad 100 euro są oryginalne.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Platforma Vinted, znana z możliwości sprzedaży odzieży używanej, wprowadza usługę weryfikacji autentyczności produktów. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby rynku i chęć zapewnienia swoim użytkownikom pewności co do zakupionych przedmiotów. Ale jak dokładnie to działa i co to oznacza dla użytkowników Vinted?

Gallio Pro. Sztuczna inteligencja, która pomaga chronić nasze prawa

Vinted potwierdzi, czy nie kupujesz podróbek: nowe narzędzie w odzieżowej apce

Z roku na rok, zakupy online stają się coraz bardziej popularne. A razem z nimi rośnie liczba podróbek, zwłaszcza wśród markowych produktów. Vinted, chcąc zagwarantować swoim użytkownikom zakupy bez obaw, postanowił wprowadzić system weryfikacji produktów.

Podczas dokonywania transakcji na Vinted, użytkownik będzie miał możliwość wyboru opcji zapłaty za przedmiot zweryfikowany przez specjalistów. Usługa ta obejmuje głównie produkty o wartości powyżej 100 euro i jest dostępna dla wybranych kategorii i marek. Kupujący zobaczy specjalną plakietkę, świadczącą o przeprowadzonej weryfikacji - czytamy w komunikacie firmy.

Koszt i dostępność nowej usługi Vinted

Weryfikacja produktu będzie kosztować dodatkowe 10 euro. Aktualnie, usługa jest dostępna w pięciu krajach Europy, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości zostanie ona rozszerzona na kolejne rynki. Obecnie potwierdzenie autentyczności produktu dostępne jest w krajach takich jak Holandia, Francja, Niemcy i Belgia, czyli w tych gdzie potencjalni klienci mają najbardziej zasobne portfele.

Jak oświadcza Vinted firma przykłada dużą wagę do jakości przeprowadzanej weryfikacji. Dedykowany zespół składający się z ekspertów o łącznym doświadczeniu przekraczającym 50 lat ma za zadanie dokładne sprawdzenie autentyczności produktu. Nowa usługa została wprowadzona m.in. dzięki przejęciu przez Vinted niemieckiej platformy Rebelle, znanej z technologii umożliwiającej szeroki zakres weryfikacji oryginalności produktu.

Vinted stawia na zaufanie: nowa usługa weryfikacji autentyczności produktów

Adam Jay, dyrektor generalny rynku Vinted, podkreśla, jak ważne są dla firmy wartości takie jak autentyczność i zaufanie. Wierzy, że nowa usługa przyczyni się do jeszcze większego zaufania społeczności Vinted - cytuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Jak wynika ze słów dyrektora generalnego Vinted planuje stopniowe poszerzanie listy marek objętych weryfikacją. Usługa ta obejmuje zarówno marki projektantów, jak Bottega Veneta, Celine czy Jacquemus, jak również te bardziej dostępne cenowo, na przykład Adidas czy New Balance.

Wprowadzenie systemu weryfikacji autentyczności produktów przez Vinted to krok w kierunku jeszcze większego zabezpieczenia i zaufania użytkowników. W dobie cyfrowej, gdzie zakupy online stanowią znaczący procent wszystkich transakcji, takie rozwiązania stają się niezbędne, aby zapewnić klientom komfort i pewność zakupów.

Wybory 2023. Zmiana rządu najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Co to oznacza dla biznesu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X