Uber Pets hitem w Polsce? "Jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie"

Uber Pets
Uber Pets zdobywa coraz większą popularność, fot. Shutterstoc
Jak podaje Uber, Polska prowadzi w europejskim rankingu przejazdów z wykorzystaniem usługi Uber Pets, czyli podróży ze zwierzakami.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Według danych pochodzących z platformy Uber, Polacy chętnie podróżują ze swoimi zwierzętami. Od momentu uruchomienia usługi nad Wisłą, zamówiliśmy najwięcej przejazdów w całej Europie. Od początku tego roku tego roku liczba przejazdów urosła o blisko 57 proc. Najpopularniejszym dniem na wspólną przejażdżkę okazała się sobota, a średnia długość przejazdu wyniosła około 8 km.

Według danych z platformy, jeśli chcielibyśmy ustanowić dzień podróżowania z psem Uberem, przypadłby on na 14 sierpnia. W tym dniu zamówiono rekordowo dużo przejazdów. Najchętniej z usługi Pets korzystają mieszkańcy Warszawy i Poznania, a na kolejnych miejscach plasują się o Kraków, Gdańsk oraz Wrocław.

Poznań i Warszawa przyjazne zwierzętom

Z danych wynika też, że najbardziej przyjaznym zwierzętom miastem jest Poznań. To tutaj kierowcy najczęściej zgadzają się, aby realizować przejazdy w towarzystwie czworonogów. Miastem, gdzie zamawiamy Uber Pets najczęściej, pozostaje jednak Warszawa — rekordzista skorzystał z tej usługi 319 razy.

Polacy przewożą w ten sposób nie tylko psy czy koty, ale także... jeże.

Korzystając z Uber Pets, należy pamiętać o dobrych praktykach, takich jak:

  • Pilnowanie, aby nasz czworonożny towarzysz nie przeszkadzał kierowcy w prowadzeniu auta
  • W razie możliwości zabranie ze sobą koca, na którym posadzimy naszego pupila, lub wzięcie go na kolana — aby zadbać o czystość pojazdu
  • Podróżowanie ze zwierzęciem na smyczy, w kagańcu lub transporterze
  • Skontaktowanie się z kierowcą, jeśli podróżujemy z więcej niż jednym pupilem. W ramach Uber Pets możemy podróżować z jednym zwierzęciem, chyba że kierowca wyrazi zgodę na przyjęcie dodatkowych pasażerów

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY