Tomasz Biernacki, właściciel Dino na czele rankingu najbogatszych Polaków

Biernacki dino
Dino notuje wzrost sprzedaży o 20 proc. rok do roku. / Fot. shutterstock.
Tomasz Biernacki, właściciel sieci sklepów Dino, zdobył pierwsze miejsce w najnowszym rankingu najbogatszych ludzi w Polsce, opublikowanym przez magazyn "Wprost". Jego majątek przewyższa o 11 mld zł majątek Michała Sołowowa, który zajmuje drugie miejsce na liście.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W najnowszym rankingu "Wprost" opisuje zwycięzcę jako "najbogatszego Polaka, którego świat nie widział". Tomasz Biernacki, znany ze swojego wyczucia prywatności i unikania mediów, osiągnął imponującą pozycję lidera rankingu.

Tomasz Biernacki - droga na szczyt

Tomasz Biernacki przez dłuższy czas znajdował się w ścisłej czołówce najbogatszych Polaków, stopniowo zdobywając kolejne miliardy majątku, co doprowadziło go do zajęcia miejsca na podium. Od ostatniego zestawienia zwiększył swoje bogactwo o prawie 57 proc., co przekłada się na około 10 mld zł. Całkowitą wartość jego aktywów szacuje się na 24 mld zł - czytamy w serwisie wiadomoscihandlowe.pl.

Jak wspomina "Wprost" majątek Biernackiego w przeciwieństwie do wielu fortun najbogatszych ludzi świata, jest stosunkowo łatwy do prześledzenia, ponieważ najważniejszym elementem są akcje spółki Dino, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To właśnie dzięki sukcesowi i wzrostowi wartości tych akcji Biernacki zyskał swoje imponujące bogactwo.

Twórczyni Envirly, Weronika Czaplewska, odsłania tajemnice. Z cyklu Poza Biznesem

Akcje Dino biją rekordy wartości

Według relacji businessinsidera w połowie czerwca wyceny rynkowe akcji Dino osiągnęły rekordowe poziomy w historii. Cena pojedynczej akcji sięgała niemal 500 zł. Aktualna wycena rynkowa firmy Dino wynosi około 45 mld zł, a Biernacki posiada nieco ponad 51 proc. udziałów w spółce.

Warto zauważyć, że sieć sklepów Dino odnotowała znaczący wzrost i sukces w ostatnich latach. Dynamiczne ekspansje, ekonomiczna strategia działania i skoncentrowanie na obszarach o niskiej konkurencji przyczyniły się do imponującego wyniku finansowego firmy.

Tomasz Biernacki od lat odnosi sukcesy w branży handlu detalicznego. Pozycja lidera w rankingu najbogatszych Polaków potwierdza, że zaangażowanie, wizja i zrównoważony rozwój biznesu są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym świecie biznesu.

Startup Skriware zostanie przejęty. Transakcja może osiągnąć wartość 6,4 mln euro

ZOBACZ RÓWNIEŻ