Zrób coś dla innych, zrób coś dla siebie

Fot. Materiały prasowe Fot. Materiały prasowe
Odpowiedzialność społeczna biznesu ważna jest dla wielu małych firm, nawet tych mikro. Jest to tym bardziej godne docenienia, że w najmniejszych przedsiębiorstwach trudno o wielkie zyski i wydawałoby się, że liczy się w nich głównie walka o zarobek, a czasem wręcz o przetrwanie.

Na CSR stawiają nawet ci, którzy są na etapie inwestycji, a pierwsze zyski dopiero planują. Mowa o startupach, które coraz częściej chcą być odpowiedzialne społecznie. Tak jest choćby w przypadku krakowskiego FindAir, który w październiku 2016 r. założyli bracia Tomasz i Jacek Mikoszowie oraz Michał Czyż. We trójkę przygotowują rozwiązania dla astmatyków. W ich spółce nie ma jednego szefa, za to jest jasny podział obowiązków. Tomasz odpowiada za rozwój biznesu, relacje inwestorskie, sprzedaż i marketing. Jacek jest projektantem wzornictwa przemysłowego (i architektem). Michał zajmuje się oprogramowaniem na platformy Android oraz iOS. 

Kluczowym produktem ich firmy, w którą zainwestował już polski fundusz Black Pearls VC, będzie FindAir One – nakładka na inhalator. Chodzi o to, by jego użytkownicy mogli dokładniej monitorować stan swojego zdrowia i postępy w leczeniu astmy. Przy każdym użyciu inhalatora z nakładką system zbierze i przeanalizuje dane dotyczące m.in. alergenów w ich otoczeniu i warunków pogodowych, a oni nauczą się, jak identyfikować przyczyny swoich ataków astmy, bo często ich nie znają. Dowiedzą się też o nadciągających zagrożeniach i zobaczą podpowiedzi, jak ich unikać, np. rejonów miast o wysokim ryzyku wystąpienia szkodliwych czynników. W efekcie częstotliwość ataków powinna się u nich zmniejszyć. Zebrane informacje mogą poza tym być udostępnione...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 4/2018 (31)

Więcej możesz przeczytać w 4/2018 (31) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY