Jak rośliśmy

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe 89
Gdy firma Versum zaoferowała w niedrogim abonamencie oprogramowanie do zarządzania salonami piękności, poszerzyło to grupę użytkowników takich rozwiązań o rzesze małych zakładów. Nie tylko z Polski. Siła spółki tkwi także w edukowaniu rynku, ciągłym ulepszaniu swojego systemu, dobranym zespole i scentralizowanym modelu sprzedaży.

Wszystko zaczęło się w Bielsku-Białej. A dokładniej – od wizyty żony Sebastiana Maśki, późniejszego współzałożyciela Versum, u fryzjerki. Wizyta była umówiona, ale niechcący ten sam czas zarezerwowano także dla innej klientki. A że żona była mniej „nobliwa”, odesłano ją z kwitkiem. – Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Umawianie wizyt to w tej branży bardzo ważna rzecz – zauważa Sebastian Maśka, dziś prezes Versum. 

To zdarzenie podsunęło mu pomysł na biznes. Opowiedział o nim Pawłowi Kantyce (to drugi ze współzałożycieli), z którym pracował przy pewnym projekcie. Wkrótce zabrali się za sprawdzanie, jak wyglądają na rynku rozwiązania IT dla branży hair & beauty (fryzjerzy, zabiegi kosmetyczne i spa). Okazało się, że korzystają z nich tylko niektóre salony i że są to stosunkowo drogie oprogramowania instalowane stacjonarnie. Oznaczało  to miejsce na nowy, tańszy i – przede wszystkim – bardziej elastyczny produkt. 

Pomysł był prosty: zrobić kalendarz z bazą klientów, dodać do niego funkcję rezerwacji online i udostępnić to w formacie SaaS (oprogramowanie jako usługa oferowana za pośrednictwem chmury obliczeniowej). – Założenie było takie, że kalendarz musi być „szybszy niż papier” i równocześnie tani, co przekonałoby pracowników salonów do zmiany dotychczasowych nawyków i skorzystania z nowego narzędzia – opowiada Sebastian. 

Początkowo proponowali zatem...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 6/2018
 (33)

Więcej możesz przeczytać w 6/2018 (33) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY