Sport Alliance przejął PerfectGym – dostawcę oprogramowania dla firm zajmujących się fitnessem i rekreacją

Sport Alliance przejął PerfectGym – dostawcę oprogramowania dla firm zajmujących się fitnessem i rekreacją
Sport Alliance, dostawca innowacyjnych rozwiązań programowych, usług dla siłowni i apartamentów fitness z siedzibą w Hamburgu, ogłosił przejęcie PerfectGym – od 2016 r. spółki portfelowej Innnovation Nest.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

To strategiczne przejęcie, wspierane przez PSG Equity i innych inwestorów, stanowi kluczowy moment zarówno dla Sport Alliance, jak i PerfectGym. Podczas gdy flagowe oprogramowanie do zarządzania Sport Alliance "Magicline" dominuje w regionie DACH, obsługując cenionych klientów, takich jak RSG Group i Fitness First, PerfectGym odcisnął swoje piętno w ponad 55 krajach, którym ufają renomowane sieci fitness, takie jak Fitness24Seven i GymNation.

Fuzja poszerzy zasięg

Dzięki fuzji Sport Alliance znacznie rozszerza swój globalny zasięg, gotowy do dostarczania kompleksowych rozwiązań dla firm fitness na całym świecie. Daniel Hanelt, dyrektor generalny Sport Alliance, wyraża podekscytowanie integracją, podkreślając cenną wiedzę i talent, które PerfectGym wnosi do stołu.

Sebastian Szalachowski, dyrektor generalny PerfectGym, podziela to zdanie, stwierdzając: – PerfectGym zawsze był zaangażowany w kształtowanie branży fitness. Teraz, z Sport Alliance jako naszym partnerem, jesteśmy gotowi przyspieszyć naszą misję.

Ta współpraca nie tylko wzmacnia pozycję Sport Alliance na rynku, ale także toruje drogę do innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do międzynarodowych sieci i systemów franczyzowych. Wspierany przez ciągłe wsparcie PSG Equity, Sport Alliance jest dobrze wyposażony do napędzania wzrostu i skalowalności w branży.

Innovation Nest wspierał PerfectGym od 2016 roku

– Oprogramowanie rynku pionowego zawsze było znaczącą częścią naszej tezy inwestycyjnej. Przez lata dokonaliśmy wielu inwestycji w firmy definiujące kategorie. PerfectGym był jedną z naszych pierwszych okazji do wsparcia krytycznej platformy programowej w szybko rozwijającej się branży. Wierzyliśmy w zespół i wizję zbudowania najlepszego produktu do zarządzania członkami dla branży fitness. Przez lata PGS przeszedł wiele wzlotów i upadków, w tym pandemię Covid19, aby wyjść silniejszym tylko z bardziej odpornym zespołem i produktem. Mocno wierzę, że łącząc siły ze Sport Alliance, PGS będzie kontynuować swoją podróż do globalnej ekspansji. Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować zespołowi za to, że pozwolił mi być częścią tego niesamowitego sukcesu, jako pełniącego obowiązki Członka Zarządu od ponad 6 lat – Marcin Szelag, Partner w Innovation Nest.

Przeczytaj także: Rewolucja czeka nie tylko piłkę nożną

Polski fitness się zmienia

Polski fitness się zmienia

Pod koniec 2016 r. ruszył w Gdańsku Tonezone – pierwszy w Polsce i Europie fitness multiplex. Jest to klub działający według zupełnie nowej koncepcji i zarazem modelowy sygnał zmian, które wymagają od branży fitness przemyślenia dotychczasowych strategii biznesowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ