Rząd przedłuża program dotacji dla działalności gospodarczych. Firmy pozyskają 5 tys. złotych

Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki, Fot: Krystian Maj/KPRM
Jednoosobowe działalności gospodarcze będą mogły skorzystać z przedłużonego programu dotacji w wysokości 5 tys. złotych - zadeklarował premier, Mateusz Morawiecki.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak zapewnił premier, każda mikrofirma, która zanotowała spadek przychodów - powyżej 40 proc. względem poprzedniego miesiąca, będzie mogła skorzystać z przedłużonego programu bezzwrotnych dotacji 5 tys. złotych.

- To kolejne 2,5 mld złotych z budżetu na ratowanie przedsiębiorców - powiedział premier podczas konferencji prasowej. Program ma obowiązywać w grudniu, styczniu i lutym. O pieniądze będzie można się ubiegać, jeśli przychody za dany miesiąc są niższe o 40 proc. względem roku poprzedniego. Program dotyczy branż objętych obecną pomocą w formie tarczy finansowej.

Jednocześnie odniósł się on do kolejnych deklaracji przedsiebiorców co do otwierania biznesów. - Rozumiem irytację, frustrację, ale odwołam się do magazynu Nature - powiedział. Według artykułu branże, które obecnie są zamknięte albo których działalność została mocno ograniczona, sprzyjają rozwijaniu się pandemii.

- Będziemy starali się je selektywnie otwierać, jeśli nie pogorszą się statystyki - powiedział Mateusz Morawiecki. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ