Raport Finansowanie Firmy. Co nowego mają banki

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
W dobie pandemii instytucje finansowe skupiają się przede wszystkim na digitalizacji swoich usług. Ale nowych rozwiązań dla firm nie brakuje.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 12/2020 (63)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Bank Pekao S.A. znacząco przyspieszył działania związane z rozszerzeniem dostępu firm do usług zdalnych. Zostało wdrożonych wiele rozwiązań, dzięki którym klient biznesowy może realizować jeszcze więcej procesów poprzez bankowość elektroniczną. W Banku Pekao S.A. mamy już m.in. możliwość zdalnego zarządzania pełnomocnictwami w systemie PekaoBiznes24, a także opcję zdalnego zawierania lub zmieniania umów, w tym również umów z zastrzeżoną formą pisemną pod rygorem nieważności. 

→ W banku PKO BP karty debetowe do kont firmowych zyskały funkcję wielowalutową. Dotyczy to zarówno nowych, jak i już aktywnych kart. Dzięki temu można płacić bezpośrednio w walutach obcych z posiadanego rachunku walutowego. Pojawiło się też kilka udogodnień dla klientów z powodu pandemii. Między innymi zniesienie warunku zwalniającego z opłaty za PKO Konto Firmowe polegającego na realizacji przelewu do ZUS oraz odstąpienie od prowizji przy braku wpływów na rachunek od klientów mających kredyt w rachunku lub pożyczkę, którzy do końca marca 2020 r. wywiązywali się z tego zobowiązania.

→ Santander Leasing zdecydował się na stworzenie platformy sprzedaży nowych pojazdów osobowych – multisalon24pl. Platforma przedstawia ponad 200 pojazdów. – Proponujemy leasing aut, który przygotowaliśmy na podstawie oferty polskich autoryzowanych dilerów samochodowych – mówi Łukasz Dziubek, odpowiedzialny za rozwój usług flotowych w Santander Leasing. Decyzja o finansowaniu jest wydawana nawet w ciągu 5 min od złożenia wniosku. Okres finansowania pojazdów to od 24 do 60 miesięcy, z pierwszą wpłatą już od 1 proc.

→ Alior przygotował specjalny katalog nagród dla klientów firmowych, którzy chcieliby uczestniczyć w programie lojalnościowym Mastercarda Bezcenne Chwile. Wśród proponowanych firmom bonusów są nagrody mające pomóc w prowadzeniu firmy, np. vouchery na wynajem przestrzeni coworkingowej czy na wypożyczenie samochodów z firmy Panek.

→ Bank Millennium poinformował, że konto firmowe Mój Biznes można zakładać za pomocą urządzenia mobilnego, a klient potwierdzi tożsamość przez logowanie w bankowości elektronicznej innego banku. Millennium przekonuje, że to pierwsze tego typu zastosowanie otwartej bankowości dla klientów firmowych na polskim rynku.

→ ING Bank Śląski udostępnił nowy wniosek o finansowanie online firmom, które nie posiadają konta w ING. Jeśli klient nie jest zdecydowany na konkretny produkt, może zacząć od przedstawienia celu, na który potrzebuje finansowania. Cały proces kredytowy dla firm jest dostępny zdalnie. Dla finansowania do 6 mln zł bank najczęściej podejmuje decyzję w 48 godz.

→ Bank BNP Paribas. Oprócz nowych produktów związanych z faktoringiem (opisane w pierwszym tekście raportu), bank wspiera przedsiębiorców w edukacji i rozwoju działalności. Na początku listopada wydano przewodnik dla chcących rozwijać biznes we Włoszech. Przygotowano także trzy webinary poświęcone tematyce prawno-podatkowej. Bank wprowadził również nowe, łatwiejsze zasady umawiania wizyt w placówkach. 

Od listopada można umawiać się nie tylko telefonicznie lub w aplikacji Booksy, ale również za pośrednictwem strony internetowej banku. Z nowej możliwości mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, premium, jak i firmy mikro, a także osoby, które nie są jeszcze klientami banku, a chciałyby skorzystać z jego oferty.

My Company Polska wydanie 12/2020 (63)

Więcej możesz przeczytać w 12/2020 (63) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ