Proste recepty na trudne problemy

fot. Adobe Stock fot. Adobe Stock
Chcesz być milionerem? Zanim sięgniesz po kolejny poradnik pełen cudownych rad pseudoekspertów, zastanów się, czy na pewno chcesz, aby to ich autorzy stali się milionerami. Jak więc odróżnić dobrą biznesową książkę od złej? W tej pierwszej nie ma magicznych zaklęć.

W księgarniach i w bezkresnej przestrzeni internetu roi się od poradników w stylu „Jak z bankruta stać się milionerem?”, „Siedem kroków do finansowej wolności” czy „Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej?”  Ci, którym się spieszy, znajdą rady,  jak zarobić milion przed trzydziestką, jak zarobić pierwszy milion, jak zostać milionerem w 24 godz., 1 godz. lub nawet w 15 min. Bardzo niecierpliwi mogą szukać dalej i na pewno wpadną na jakąś poradę, jak to zrobić jeszcze szybciej. Po polsku, angielsku i we wszystkich innych językach świata. Bo ludzie uwielbiają poradniki. Choć żyją pod różnymi szerokościami geograficznymi, chorują na tę samą przypadłość: chcą być bogaci i to najlepiej jak najszybciej. Nie chcą jednak poddawać się jedynej terapii na tę chorobę: ciężkiej i konsekwentnej pracy, bo jest długa i nie daje gwarancji. Szukają cudownej, najlepiej jednorazowej pigułki z gwarancją na szybkie spełnienie. A to właśnie obiecują poradniki.  

Tyle, że większość zawartych w nich rad jest mniej więcej tak samo przydatna, jak konferencja z prześmiewczego mema na Demotywatorach. W sali wykładowej wypełnionej tłumem słuchaczy prelegent mówi: 

 − Zaczynamy szkolenie, jak zarobić milion w jeden...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 8/2019 (47)

Więcej możesz przeczytać w 8/2019 (47) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY