Polskie ePłatności przejmują BillBird. Komentarze

Polskie ePłatności przejmują BillBird. Komentarze
Polskie ePłatności S.A. – jeden z największych na polskim rynku operatorów procesowania płatności bezgotówkowych, w rezultacie spełnienia warunków zawieszających, w tym uzyskania zgody KNF oraz UOKiK, sfinalizował transakcję nabycia BillBird S.A. Przejmowana spółka specjalizuje się m.in. w dostarczaniu usług dodatkowych na terminalach płatniczych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O transakcji informowaliśmy 25 listopada. 

- Celem przejęcia BillBird S.A. jest uzupełnienie oferty produktowej PeP o usługi takie jak płatność za rachunki czy doładowania energetyczne i internetowe Paysafecard. Wierzymy, że usługi dodatkowe zachęcą konsumentów do częstszych odwiedzin punktów handlowo-usługowych naszych klientów. Dzięki transakcji nabycia spółki BillBird, PeP stworzy ofertę maksymalnie kompleksową dla użytkowników terminalowych oraz e-commerce’owych – mówi Jarosław Mikos, prezes zarządu Polskich ePłatności S.A.

Rozwój technologii, w połączeniu z popularyzacją rozwiązań bezgotówkowych w Polsce sprawia, że rosną oczekiwania zarówno konsumentów, jak i sklepów czy innych podmiotów przyjmujących płatności. Rośnie też zakres możliwości oferowania wielu usług za pomocą terminala płatniczego. Przedsiębiorstwom pozwala to na przyciągnięcie dodatkowych klientów oraz generowanie dodatkowych przychodów.

- Cieszę się, że spółka BillBird weszła do grupy PeP – polskiego lidera procesowania płatności bezgotówkowych i dostawcy usług dodatkowych. Mam nadzieję, że rozwiązania oferowane przez BillBird jeszcze bardziej uatrakcyjnią ofertę PeP, a różnorodne usługi oraz nasze kompetencje i doświadczenie wzmocnią pozycję grupy na rynku – mówi Wojciech Włodarczyk, prezes zarządu BillBird S.A. 

Polskie ePłatności rosną w imponującym tempie. W ciągu niespełna 3 lat spółka powiększyła skalę swojej działalności ponad trzykrotnie i awansowała dzięki temu na trzecie miejsce na rynku. Według raportu NBP w II kwartale 2019 r. liczba terminali w Polsce zwiększyła się o 31 tys. w porównaniu do I kwartału br, z czego ponad 10 tys. stanowiły terminale PeP.

- Taki poziom dynamiki chcemy utrzymać. Bardzo szybki wzrost organiczny, uzupełnimy wkrótce kolejną akwizycją. Produktowo już teraz PeP staje się liderem, zapewniając wszystkie dostępne na rynku usługi od jednego dostawcy. Transakcja nabycia BillBird S.A. to już czwarta sfinalizowana transakcja PeP w ciągu ostatnich 3 lat – mówi Marcin Drozdowski, wiceprezes zarządu ds. M&A Polskich ePłatności S.A. 

- Planując kierunek rozwoju naszych spółek portfelowych, staramy się poszukiwać strategicznie najlepszych rozwiązań. Naszym celem przewodnim w tej inwestycji było wsparcie PeP w realizacji ambitnych planów ekspansji na bardzo obiecującym i dynamicznym rynku usług płatniczych. Dołączenie spółki BillBird niewątpliwie wzbogaci ofertę grupy i przyspieszy wzrost naszego przedsiębiorstwa – komentuje Krzysztof Kulig, Senior Partner, nadzorujący transakcję ze strony Funduszu Innova.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY