PlayStation VR 2 rozczarowały niską sprzedażą

PlayStation VR 2 są za drogie / Fot. Materiały pro
PlayStation VR 2 są za drogie / Fot. Materiały producenta
Nowy zestaw wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR 2 zanotował rozczarowujący start, z prognozowaną sprzedażą zaledwie 270 000 egzemplarzy do końca marca.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Gogle cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami, ale są też - niestety - bardzo kosztowne (ok. 2800 zł). Nie pomaga też fakt, że gier wykorzystujących najnowsze możliwości VR nie ma zbyt wiele.

Sprawdź: Klauzula CV

Jak podaje Bloomberg, liczba 270 tys. egzemplarzy pochodzi z badań przeprowadzonych przez firmę IDC. Mimo że jest dość wysoka, doniesienia z zeszłego roku wskazywały, że Sony zamierzało wprowadzić do sprzedaży aż 2 mln zestawów PSVR 2 do końca marca.

Wiceprezes ds. danych i analiz w IDC, Francisco Jeronimo, powiedział, że Sony musiałoby obniżyć cenę PSVR 2, aby uratować premierę przed "całkowitą katastrofą". 

Cena zestawu wynosi ok. 2800 zł, a do tego dochodzi jeszcze koszt wymaganej konsoli PlayStation 5 - to z kolei drugie tyle.

Zobacz: NFT - co to takiego

- Konsumenci na całym świecie zmagają się z rosnącymi kosztami życia, rosnącymi stopami procentowymi i rosnącą liczbą zwolnień. W obecnej sytuacji ekonomicznej zestawy wirtualnej rzeczywistości nie są priorytetem dla większości z nas - powiedział Jeronimo. 

Podejrzewa też, że obniżka ceny PSVR2 będzie konieczna, aby uniknąć całkowitej katastrofy związanej z nowym produktem.

Przypomnijmy, że PlayStation VR 2 został wprowadzony na rynek 22 lutego z 42 grami, w tym flagowym tytułem Horizon: Call of the Mountain oraz różnorodnymi aktualizacjami wirtualnej rzeczywistości dla uznanych gier, takich jak Gran Turismo 7 i Resident Evil Village.

ZOBACZ RÓWNIEŻ